Художня реставрація зубів від А до Я⋅⋅⋅

Отримати досконалу посмішку в сучасній стоматології можна багатьма способами, один з яких – художня реставрація. Саме ця технологія усунення набутих естетичних дефектів має найбільшу кількість альтернативних назв, що ускладнює розуміння пацієнтів. Розгляньмо специфіку, особливості, показання та переваги відновлення зубів цим методом.

Що таке художня реставрація?

Художня реставрація – косметична процедура відтворення естетичної та фізіологічної форми зуба фотополімерним матеріалом (композитом). Її також називають прямою реставрацією, бо процедура відбувається безпосередньо в кріслі стоматолога та не потребує додаткових етапів на кшталт сканування чи виготовлення зубопротезних накладок. Лікар пошарово наносить композит на зуб, формуючи анатомічну будову. Під дією ультрафіолетової лампи кожен шар твердіє та набуває міцності. Косметична реставрація одного зуба займає до 1 години часу.

1

Художня реставрація – не плутайте з керамічними вінірами

Художню реставрацію часто називають композитними вінірами. Термін виник через візуальну схожість результату. В обох випадках відбувається косметичне відновлення: маскування тріщин, покращення кольору, форми та навіть розміру. Однак по своїй суті художня реставрація кардинально відрізняється від вінірингу. 

3

Відновлення анатомії зуба композитним матеріалом подібне до пломбування. Проте при установці пломби стоматолог лише заповнює утворену карієсом порожнину, а під час реставрації повністю відновлює анатомічну форму. Методика застосовується на передніх зубах та молярах. Вініринг (непряма реставрація) передбачає виготовлення тонких керамічних накладок, якими повністю закривається передня поверхня зубів. 

Відмінності композитної реставрації та керамічних вінірів:

  • матеріали (тверда кераміка та пластичний композит);
  • метод фіксації (фотополімер нашаровується прямо на зуб, вінір приклеюється на цемент після препарування поверхні);
  • кількість візитів (для художньої реставрації достатньо одного, для керамічних накладок – мінімум 3-4);
  • ціна (пряма реставрація значно дешевше);
  • термін служби (композит слугує 5-7 років, керамічні вініри – 15-20).

Може скластися враження, що «композитні вініри» програють керамічним. Насправді це окремі методики, які чудово корегують зубні недоліки пацієнтів з різними запитами. 

Коли обрати художню реставрацію?

Художня реставрація зубів ідеально підходить для наступних випадків:

  • потрібно швидко виправити косметичні дефекти: нерівності, сколи, тріщини, пігментацію;
  • присутні видимі великі пломби;
  • сточилися краї коронкових частин через підвищене стирання, зубний скрегіт;
  • міжзубні проміжки псують естетику посмішки;
  • турбує вигляд одного зуба, а одиничний керамічний вінір ставити недоцільно (гармонійно виглядають мінімум 4 одиниці);
  • небажання обточувати емаль;
  • один або декілька зубів мінімально викривлені;
  • жовтизна зубів не піддається відбілюванню;
  • потрібно привести посмішку до ладу за один візит.

Особливості реставрації передніх зубів

Дефекти фронтальної зони спричиняють психологічний дискомфорт, адже передні зуби видно при усмішці, під час спілкування чи вживання їжі. Якщо пацієнт не готовий до кардинальних змін керамічними вінірами, прибрати недосконалості можна реставрацією фотополімером. Фронтальна зона складна в роботі та займає більше часу. Методика дозволяє створити фізіологічний рельєф, навіть якщо від природи зуби мали гладку поверхню. Корекції підлягає відтінок, довжина та ширина коронкової частини.

4

Відновлення жувальних зубів

Моляри мають складну форму. Якщо у передніх зубів достатньо сформувати рівний край, зуби жувальної групи мають фізіологічно змикатися для ефективного подрібнення їжі. Будь-яка похибка може призвести до порушення прикусу, а вручну відтворити звивисті фісури майже неможливо.

Для виправлення цього недоліку винайдений метод штампа або відбитку. Тонкий шар композиту ізольовано наноситься на зуб, після чого притискається зубом антагоністом через тефлонову стрічку, засвічується та дістається з ротової порожнини. Стоматолог отримує фізіологічний відбиток, який допоможе відновити поверхню моляра навіть при значному препаруванні (чистка каріозних порожнин, пульпіт тощо). Готовий штамп використовується як форма для відтворення фісур. 

2

Нагадаємо, раніше стоматологи пломбували поверхню молярів, пацієнт прикушував графітовий папірець. Отриманий слід вказував, в яких місцях необхідно заточити пломбу під зуб антагоніст. Наразі метод практикується в разі звернення виключно за пломбуванням. Якщо необхідно природно та натурально відновити жувальні зуби, оптимальний спосіб – штампування. 

Плюси та мінуси

До переваг художньої реставрації відноситься:

  • швидке виконання;
  • доступна ціна;
  • атравматичність;
  • міцний матеріал;
  • можливість підібрати колір емалі.

Процедура не позбавлена недоліків. Хоча отримати ідеальний результат можна швидко і зручно, композитну реставрацію доведеться оновлювати через певний термін. Матеріал поглинатиме пігменти від продуктів та змінить відтінок. Якщо є проблема підвищеного стирання жувальних поверхонь, треба буде відновлювати й форму. З професійної точки зору методика потребує від лікаря філігранної точності, майстерності, практичних навичок, адже зуб фактично створюється вручну. Пацієнту доведеться відмовитися від насіння, звички тримати тверді предмети в роті. 

Висновки

Художня реставрація – надійна та дієва методика з косметичного відновлення невеликих зубних недосконалостей. Всього за одне відвідування стоматолога можна отримати ідеальну посмішку. Процедура швидка, бюджетна, однак термін експлуатації значно нижчий ніж у вінірів чи коронок. Щоб відреставрована посмішка прослужила довше, необхідно полірувати емаль у стоматолога 1 раз на 6 місяців. 

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!


    Популярні питання
    +Що не можна робити після художньої реставрації зуба?
    Впродовж 2-х годин після реставрації заборонено їсти та пити. Рекомендовано утриматися від вживання кави, міцного чаю, куріння на декілька днів, щоб не пофарбувати поверхню композиту. Домашній догляд за зубами залишається незмінним. Двічі на рік необхідно полірувати поверхню в стоматології.
    +Як довго нарощувати зуб?
    Художня реставрація одного зуба композитом займає від 20 хвилин до години в залежності від складності та запиту. Заповнення тріщин, сколів, маскування пломби відбувається швидше за анатомічну корекцію всього зуба.


    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Реставрація зубів після травм: як повернути усмішці красу?

    Реставрація зубів після травм: як повернути усмішці красу?

    Читати статтю
    Пряма реставрація: як композит повертає зубам природну красу?

    Пряма реставрація: як композит повертає зубам природну красу?

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а, буд.2
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору