ТОП 10 міфів про керамічні вініри⋅⋅⋅

Керамічні вініри – легкий і безпечний спосіб отримати бездоганну посмішку за короткий термін. Тонкі мікронакладки ідеально відтворюють анатомічну форму і надійно фіксуються на зубах. Попри незаперечні переваги в сприйнятті деяких людей досі існують упередження щодо шкоди, недовговічності, дискомфорту та інших необґрунтованих характеристик вінірінгу. Спробуємо знайти пояснення та представити факти в противагу хибним судженням про керамічне мікропротезування.

5

Міф 1: Вініри мають штучний вигляд

Вірогідно цей міф виник в часи, коли технології протезування не були автоматизованими. Всі протезні конструкції, включно з вінірами та коронками, виготовлялися зубними майстрами вручну. Зважаючи на розмір виробів, результати ручної праці не були настільки досконалими, як зараз, при друці на 3D принтері. Палітра кольорів була обмежена, отже, протезування могло виглядати неприродним.

Сучасні технології дозволяють виготовити 100% анатомічні накладки у будь-якому відтінку з точністю до 15 мікронів. Можна обрати як кришталево-білі, так і жовтуваті чи сіруваті накладки в тон кольору емалі, якщо мета вінірінгу полягає у покращенні форми, а не кольору. Комп’ютерне моделювання дозволяє побачити оновлену посмішку ще до виготовлення протезів, тому результат не стане несподіванкою. Пацієнт бере участь в розробці прототипу, отже, може обрати посмішку мрії.

Міф 2: При фіксації вінірів псуються зуби

Накладки монтуються на спеціальний цемент, який забезпечує надійну адгезію. Він не містить шкідливих речовин, не проникає всередину дентину, тому жодним чином не впливає на структуру зубів всередині. Процедура неінвазивна: звичайне приклеювання з активацією розчину лампою.

Міф 3: Вініри потребують значного обточування емалі

Товщина вінірів складає всього 0,2-0,9 мм, тому зуби обточують мінімально. Всебічна обробка, як під коронку, не потрібна. Стоматолог спилює виключно тонкий шар емалі з лицьової сторони коронкової частини.

Міф 4: Ставити вініри боляче

В порівнянні з лікуванням карієсу, вінірінг викликає в рази менше дискомфорту, проте для зменшення чутливості при обточуванні емалі використовується місцева анестезія. Встановлення мікропротезів відбувається абсолютно безболісно. Пацієнти, яких бентежить звук від шліфування чи довгий термін перебування в стоматологічному кріслі можуть обрати медикаментозний сон (седацію).

Міф 5: Вініри змінюють колір та вкриваються плямами

Керамічні накладки стійкіші до забруднень за натуральну емаль, тому дане судження не відповідає реальності. Однак протезування вінірами не забезпечує можливість курити, зловживати пігментованими напоями та їжею з синтетичними барвниками. В цьому аспекті варто сприймати накладки як рідні зуби – все, що здатне пофарбувати натуральну посмішку, згодом пофарбує і протези.

Міф 6: Вініри можна ставити тільки на передні зуби

Вінірами відновлюють зону посмішки, яка включає не тільки різці й ікла. Деяким пацієнтам достатньо від 4 вінірів для корекції видимих дефектів, іншим – по 10 одиниць на верхню та нижню щелепу для повноцінної зміни усмішки. Дійсно, накладки не ставлять на шості/сьомі моляри через відсутність необхідності та високе жувальне навантаження. Втім при посмішці частково видно кутні зуби, які можуть потребувати реставрації для цілісної картини.

Міф 7: Вініри провокують карієс

Причиною карієсу є хвороботворні бактерії, але вони не проникають під накладки завдяки щільному приляганню до поверхні зубів. Під протезами карієс не розвивається. Водночас інші сторони зуба не застраховані від хвороби. Приголомшливий вигляд посмішки здатний психологічно розслабити, через що пацієнт починає не досить якісно доглядати за зубами. Варто пам’ятати, що вінірінг є косметичною процедурою, тому про здоров’я доведеться дбати як і раніше.

Міф 8: За вінірами потрібен кропіткий догляд

Гігієна за зубами з вінірами майже не відрізняється від звичайної. Не потрібно буде збільшувати кількість процедур. Для збереження цілісності накладок рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості, пасту без абразивів. Використання зубної нитки заборонено. Для чищення міжзубних проміжків підійде іригатор. Місця стиків варто чистити акуратно, але ретельно, щоб між зубами не накопичувалися залишки їжі.

Міф 9: Через вініри з’являється неприємний запах

Причина неприємного запаху – неякісна гігієна порожнини рота. В нальоті розмножуються бактерії, в результаті чого подих стає несвіжим. Це може статися в протезах чи без, хоча керамічні вініри навпаки мінімізують накопичення нальоту через гладку поверхню.

Міф 10: Протезування вінірами займає багато часу

Керамічні вініри дійсно неможливо отримати за 1 візит в стоматологію. Знадобиться мінімум 3-4 відвідування, враховуючи діагностику, моделювання, примірку, фіксацію. Клініки, що не мають власних лабораторій, відправляють замовлення на аутсорс, відповідно, окрім готовності треба чекати транспортування в обидві сторони. Термін виготовлення вінірів в «Реферта» значно скорочується завдяки власній зуботехнічній лабораторії. Пацієнт має змогу вносити корективи у зовнішній вигляд протезів на будь-якому етапі. Фінальна установка проходить за один візит. Зважаючи, що керамічні вініри служать від 10 років, витрачений час на встановлення цілком виправданий.

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!


    Популярні питання
    +Бюгельний протез треба знімати на ніч?
    Бюгельний протез не обов’язково знімати кожного вечора та тримати в контейнері всю ніч. Якщо залишати конструкцію на час сну в роті, адаптація проходить швидше. Перед сном треба промити та почистити протез зубною пастою, обдати окропом або помістити в антисептичний розчин на декілька хвилин, після чого можна вдягати на ніч.
    +Що таке куксова вкладка?
    Куксова вкладка – ортопедична незнімна конструкція, що закріплюється на цемент в пролікований зубний канал та служить опорою під коронку. Мікропротез виготовляється індивідуально під пацієнта в зуботехнічній лабораторії.
    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Протезування – сучасні методи відновлення зубів

    Протезування – сучасні методи відновлення зубів

    Читати статтю
    Показання до встановлення зубних коронок

    Показання до встановлення зубних коронок

    Читати статтю
    Скільки коштують вініри?

    Скільки коштують вініри?

    Читати статтю
    Вініри від А до Я: комплексний огляд

    Вініри від А до Я: комплексний огляд

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а, буд.2
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору