Усмішка – інструмент для вираження щирих емоцій під час спілкування. Еталоном вважаються білосніжні зуби, які в природі зустрічаються досить рідко. Люди прагнуть вдосконалити посмішку за допомогою відбілювання. Сучасна стоматологія пропонує безліч варіантів. Чи існує компроміс між красою та здоров’ям? Розглянемо технології відбілювання зубів та оберемо найбезпечніший спосіб.
Від чого залежить колір емалі?
Природний колір зубів в першу чергу зумовлений їх будовою. Основну частину складає дентин. Він має жовтуваті та сірі відтінки. Емаль є напівпрозорою зовнішньою оболонкою, через яку дентин просвічується. Білосніжна посмішка скоріше є виключенням, але навіть на неї впливають звички та спосіб життя.
Забарвлення зубів формують наступні чинники:
- Барвники. Готові до вживання продукти, напівфабрикати, напої містять сильні пігменти. Фарбувальна дія властива й натуральним продуктам. Регулярне вживання кави, чорного чаю, вина відображається на вигляді посмішки.
- Флюороз. Висока концентрація фтору у воді спричиняє потемніння.
- Підвищена кислотність. Харчові звички (наприклад, надмірне вживання солодощів) змінюють кислотність слини, внаслідок чого знижується її захисна функція.
- Вік. Емаль поступово витончується. Дентин стає помітнішим та створює ефект жовтуватих зубів.
Професійні методи відбілювання зубів
Зміна кольору зубів не є вироком. Завдяки прогресивним технікам реально не тільки відновити властивий відтінок емалі, але зробити його світлішим.
Види професійного відбілювання зубів:
- Механічне відбілювання. По суті є професійною гігієною порожнини рота. Зуби очищуються від м’яких і твердих відкладень та поліруються. В результаті пацієнт отримує світліші на 1-2 тони зуби.
- Хімічне відбілювання. Освітлює зуби на 5-7 тонів за допомогою хімічних компонентів у складі відбілюючого гелю. Методика протипоказана за наявності пломб і реставрацій.
- Фотовідбілювання. Дозволяє отримати світлішу на 5-10 рівнів посмішку. Гель активується ультрафіолетовим випромінюванням від лампи. Після процедури зуби покриваються захисним засобом.
- Лазерне відбілювання. Склад гелю активізується лазером. Кисневі молекули проникають в емаль, очищаючи її від пігментів.
- Ендовідбілювання. Використовується для конкретних зубних одиниць, що раніше підлягали ендодонтичному лікуванню. Лікар препарує зуб, помішає в канали освітлювальний засіб, ставить нову пломбу. Цей спосіб використовується один раз без можливості повтору.
Як проходить відбілювання зубів в стоматології?
Процедура починається з огляду. Лікар оцінює стан ротової порожнини на предмет протипоказань. Стоматологічні захворювання лікують першочергово. Під час консультації пацієнт має змогу детальніше дізнатися про метод відбілювання. Освітлення зубів відбувається після професійної чистки від нальоту й каменю.
Чи можна відбілити зуби в домашніх умовах?
Попит створює пропозицію. Засоби для домашнього відбілювання зубів представлені в різноманітних форматах повсюдно, починаючи від зубної пасти, закінчуючи капами.
Розповсюджена продукція для самостійного відбілювання:
- зубні пасти;
- гелі;
- лаки;
- смужки;
- капові системи.
Вище перелічену продукцію можна купити в аптеці чи супермаркеті. Людей приваблює простота використання й доступність. Проте побутові засоби здатні відбілити зуби максимум на 2 тони, а результат збережеться на декілька тижнів. Продукція відомих брендів коштує недешево, а купувати прийдеться постійно через тимчасовий ефект. З позиції безпеки, якості, раціональності краще один раз вкласти гроші в якісну процедуру, щоб довго насолоджуватися результатом.
Чому домашнє відбілювання зубів майже не працює?
Більшість продуктів для самостійного застосування дають короткотривалий і несуттєвий ефект. Чому так відбувається? Пояснення просте – маркетинг. З одного боку виробники не можуть використовувати потужні хімічні сполуки, які можуть суттєво нашкодити здоров’ю. В такому випадку було б складно вивести таку продукцію на ринок. З іншого – клієнт має побачити хоча б якийсь результат після використання, тому кількість безпечної сполуки може бути перевищена в порівнянні з професійними засобами, що також негативно відображається на стані зубів.
Головне, що варто зрозуміти: лікар несе відповідальність за результат процедури та стан зубів пацієнта. Препарати для професійного відбілювання мають запатентований склад, пройшли відповідне тестування і сертифікацію. Дантист проходить навчання технології. Так, вдома можна нанести на зуби гель, але тільки в клініці є необхідне обладнання для його активації. Така техніка є спеціалізованою, дорогою, нею треба вміти користуватися.
Відновлення емалі є дуже складним і тривалим процесом, тому краще не ризикувати її станом. Стоматологи не радять навіть відбілюючі пасти на постійній основі.
Beyond Polus – найефективніше відбілювання зубів в Києві
Унікальна апаратна система Beyond Polus Advanced – найбільш безпечна та дієва методика відбілювання зубів на даному етапі розвитку стоматологічної галузі. Її особливість полягає в тому, що зуби освітлюються холодним світлом лампи до 10 рівнів. Через відчутність нагрівання ясна та зуби не травмуються. Процедура триває приблизно 30 хвилин, що зручно для економії часу та мінімізації стороннього впливу на організм.
В «РЕФЕРТА» ми прагнемо надавати пацієнтам найкращий сервіс, тому наша клініка обладнана технікою світового рівня. Лампа Beyond Polus сертифікована в США та Україні. Багаторівневе відбілювання досягається шляхом освітлення зуба зсередини. Результат зберігається на 1-2 роки.
Висновок
Попри велику кількість способів, найбільш ефективним залишається професійне відбілювання зубів у клініці. Експерименти з засобами широкого вжитку можуть зіпсувати емаль. Для краси й безпеки посмішки краще звернутися до фахівців.