Імплантація зубів: всі етапи встановлення імплантів від А до Я⋅⋅⋅

Обираючи імплантацію, пацієнт намагається заздалегідь дізнатися якомога більше інформації про цю процедуру, особливо про її тривалість. Розглянемо докладніше всі етапи встановлення імплантатів та з’ясуємо, наскільки швидко можна отримати фінальний результат – повноцінну естетичну усмішку.

Що таке імплантація?

Процедура імплантації являє собою встановлення в щелепу спеціального штифта – імплантату. Конструкція виконує роль штучного кореня, який стає основою для відтворення втраченої зубної одиниці. Штифти виготовляються з біологічно сумісного титанового сплаву, що не викликає відторгнення та витримує значне навантаження. На штучний корінь встановлюється абатмент – конструкція, що з’єднує імплант з коронковою частиною.

1

Види імплантації

Процес імплантації складний та багатоетапний. Обсяг робіт в індивідуальному випадку залежить від декількох факторів: стану зубів і кісткової тканини пацієнта, кількості втрачених одиниць, методу імплантації.

Наразі виділяються наступні види імплантації:

  • Одномоментна. Експрес процедура, при якій видаляється рідний корінь, а на його місце одразу встановлюється імплант. В залежності від стану кісткової тканини одномоментна імплантація буває з негайним та відстроченим навантаженням. В першому випадку полегшена тимчасова коротка установлюється одразу, в другому – постійний протез ставиться після приживлення.
  • Двоетапна (класична). Складається з двох окремих процесів. Спочатку встановлюється внутрішньокісткова частина імплантату з повним закриттям слизовою оболонкою. Через 2-6 місяців вживлюється формувач ясен. Після повного загоєння та вкорінення штифта монтується абатмент і коронка.

Оптимальний метод протезування імплантатами обирає стоматолог, спираючись на клінічну ситуацію. Задля психологічного комфорту хочеться заздалегідь розуміти, на що очікувати. Саме тому стоматологічна клініка «РЕФЕРТА» запрошує на безкоштовну консультацію, за результатами якої можна конкретніше ознайомитися з фронтом майбутніх робіт.

2

Етапи імплантації

Зважаючи на індивідуальні показання та вид імплантації, вказувати єдину послідовність дій для всіх пацієнтів не досить коректно. В кожному конкретному випадку може відрізнятися кількість проміжних етапів. Тому виділимо загальну послідовність дій, а потім розглянемо нюанси одноетапної та класичної імплантації.

Загальний алгоритм імплантації виглядає наступним чином:

  • Обстеження. За допомогою 3D сканування та КТ лікар ретельно вивчає стан зубощелепної системи пацієнта. Якщо хірургічне втручання буде проводитися під седацією, додатково необхідно пройти огляд у терапевта та кардіолога.
  • План лікування. На основі результатів обстеження складається поетапний план імплантації.
  • Підготовка лунки під імплант.Хірург робить невеликий розріз в яснах, формує отвір в кістковій тканині та ставить штифт. Металева частина кореня закривається заглушкою.
  • Кріплення абатменту та коронки. Для кріплення коронкової частини використовується з’єднувальний елемент – абатмент. Конструкція має кріплення у формі гвинта в нижній частині, що забезпечує надійну фіксацію зі штифтом. На абатмент (також можна зустріти назву аттачмент) встановлюється коронка.
  • Контрольний огляд. Через декілька тижнів пацієнт приходить на прийом, щоб лікар міг перевірити якість приживлення та ергономічність конструкції в носінні.

На першому та завершальному етапі в «РЕФЕРТА» робиться фото протокол «до» і «після». Це дозволяє оцінити результат лікування та відстежувати зміни стану зубів пацієнта в майбутньому.

Особливості одномоментної імплантації

Головна перевага одномоментної імплантації для пацієнта в тому, що всього за один візит до лікаря можна відновити посмішку. Тимчасові коронки встановлюються одразу. Основною вимогою для одноразового хірургічного втручання з протезуванням коронками в той же день є збереження кісткового матриксу.

Етапи одномоментної імплантації дещо відрізняються в залежності від клінічної ситуації:

  1. Встановлення імплантата в лунку від видаленого зуба. Якщо рідний корінь не підлягає лікуванню, його можна замінити на штучний одразу після екстракції. Це найменш інвазивний спосіб. Імплант встановлюється в готову лунку, вкручується абатмент та ставиться коронка.
  2. Імплантація при повній та частковій адентії. В яснах на місці втраченого зуба робиться надріз, вживлюється імплант, ставиться аттачмент і коронка.

1

Алгоритм дій при класичній імплантації

При двоетапній імплантації передбачені наступні стадії лікування:

  • Підготовчий етап. Включає апаратне обстеження, за потреби санацію захворювань зубів та ротової порожнини.
  • Нарощування кісткової тканини (за необхідності). При атрофії кістки виконується остеопластика (заміщення кісткової тканини) або синус-ліфтинг (відновлення втраченого об’єму).
  • Імплантація. Виконується за попередньо вказаною технологією, але з зашиванням ясен.
  • Приживлення. Займає від 3 до 6 місяців.
  • Встановлення формувача ясен. Перед монтажем коронки потрібно сформувати природний контур ясен. Імплантолог розкриває ясна та вставляє формувач терміном на 1-2 тижні.
  • Установка абатмента та коронки. Завершальний етап, після якого пацієнт отримує повністю відновлений зуб.

Від чого залежить швидкість імплантації?

Очевидно, що довго чекати приживлення імпланта без коронкової частини зуба не зовсім комфортно з погляду естетики. Якщо зуб втрачений давно, відбувається атрофія кісткової тканини. Провести одномоменту імплантацію стає неможливо. Попередньо потрібно буде наростити втрачену кісткову масу. При адентії ясна просідають і втрачають форму. В такому випадку показана класична імплантація.

Єдине, що може пришвидшити процес – вчасне звернення до стоматолога. Якщо пацієнт своєчасно прийшов в клініку, встановити імплант разом з коронкою можливо одразу. Вже після одного візиту можна насолоджуватися повноцінною посмішкою. Такий варіант зручний з точки зору естетики та ціни. Саме тому лікарі не радять відкладати імплантацію на потім.

Додатковим плюсом протезування в «РЕФЕРТА» є власна зуботехнічна лабораторія, завдяки якій керамічні коронки виготовляються максимально швидко.

Висновки

Процес імплантації складається з багатьох етапів, точна кількість яких залежить від індивідуальної ситуації. Відновити цілісність зубного ряду імплантами можна за одне відвідування чи після тривалого лікування. Як одноетапна, так і класична імплантація забезпечує надійний і довгостроковий результат.  

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!




    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Лікування карієсу – сучасні методи

    Лікування карієсу – сучасні методи

    Читати статтю
    Види професійної чистки зубів в стоматології

    Види професійної чистки зубів в стоматології

    Читати статтю
    Для чого потрібна комп’ютерна томографія зубів: специфіка, плюси та мінуси

    Для чого потрібна комп’ютерна томографія зубів: специфіка, плюси та мінуси

    Читати статтю
    Керамічні та композитні вініри: різниця, показання, строк служби

    Керамічні та композитні вініри: різниця, показання, строк служби

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а, буд.2
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору