Повний гайд з підготовки до імплантації: що робити до і після процедури⋅⋅⋅

Імплантація – складна стоматологічна операція з відновлення втрачених зубів. Процедура поєднує декілька етапів, вимагає від лікаря високого рівня професіоналізму, а від пацієнта – сумлінного дотримання рекомендацій. Розглянемо, що робити до і після встановлення імплантів для успішного відновлення.

Підготовка до імплантації

Протезування імплантами не проходить за один день. Виключенням є одномоментна імплантація зуба, при якій штифт вставляється на місце вирваного рідного зуба. Але й при такій операції знадобиться мінімум 2-3 візити в стоматологію, включно зі складанням плану та оцінкою результату.

Підготовчі процедури можна умовно поділити на 2 категорії. Перші проходитимуть в клініці. До других відносяться особливості харчування й догляду в домашніх умовах.

3

Підготовчі етапи в клініці

  • Огляд у лікаря. На первинній консультації проводиться оцінка стану зубощелепної системи, збирається загальна інформація про стан здоров’я, шкідливі звички для виявлення тимчасових або абсолютних протипоказань. Важливо давати чесні відповіді на запитання. Лікар-імплантолог визначає кількість зубів, що потребують відновлення.
  • Рентген-діагностика, сканування. Включає прицільний і панорамний знімки, комп’ютерну томографію. Остання особливо важлива при адентії, адже дозволяє оцінити стан кісткової тканини. На основі отриманих даних складається тривимірна модель майбутньої імплантації.
  • Аналізи. Імплантація – це хірургічне втручання, тому знадобляться аналізи сечі та крові (загальний, на цукор і згортання). Проводяться алергопроби на анестетики, матеріали імплантатів (за необхідності). Результати потрібні задля виключення ризиків і ускладнень. Гострі та хронічні хвороби потребують діагностики у фахових спеціалістів.
  • Санація ротової порожнини. Операцію не проводиться за наявності карієсу, пульпіту, запалення ясен та інших хвороб. Якщо вони присутні, їх необхідно вилікувати. Щоб виключити можливість інфікування в процесі приживлення, проводиться повна професійна гігієна.
  • Нарощування кісткової тканини. В разі давньої втрати зубів кістки втрачають об’єм, що ускладнює, а часто навіть унеможливлює надійну фіксацію штучного кореня. Для відновлення кісткової тканини виконується кісткова пластика.

Як підготуватися до імплантації вдома?

Обираючи перевірену клініку з висококваліфікованими лікарями, можна не сумніватися в якості стоматологічних маніпуляцій. Проте частина відповідальності лягає на плечі пацієнта.

Вдома необхідно слідувати наступним правилам:

  • Харчування перед встановленням імплантів. За 2-3 дні перед імплантацією варто перейти на легку їжу. Вживайте більше овочів, фруктів. Відмовтеся від смажених, жирних, гострих, солоних продуктів. Це необхідно для розвантаження ШКТ і очищення судин. Чай, кава, спиртні напої під забороною. Вони підвищують тиск, що може призвести до кровотечі під час операції. Їсти дозволяється не пізніше ніж за 3-4 години до процедури.
  • Гігієна перед операцією. Збираючись на процедуру, ретельно почистьте зуби та міжзубний простір. Використання антисептичного ополіскувача буде плюсом.
  • Одяг, косметичні процедури. За декілька днів до операції не варто фарбувати чи нарощувати нігті, щоб не ускладнювати роботу датчика дихання, що вдягається на палець. Не робіть макіяж перед походом в клініку (особливо це стосується помади, тонального засобу).
  • Особливості вживання ліків. Якщо пацієнт системно приймає ліки проти хронічних захворювань (гіпертонія, цукровий діабет), необхідно обговорити це з імплантологом та терапевтом. Перед самою процедурою заборонені антикоагулянти, аспірин, протизапальні препарати.

Як проходить імплантація зубів?

По завершенню підготовчих етапів настає день установки імплантів. Процедура починається зі знеболення методом, обговореним та протестованим заздалегідь. При імплантації використовують місцеву анестезію чи седацію (лікування уві сні). Під час операції не відчувається біль незалежно від методу анестезії. Різниця у психологічному комфорті. Деяким пацієнтам легше перенести хірургічне втручання в медикаментозному сні, не спостерігаючи за діями хірурга.

Процес установки імпланту залежить від виду процедури та самих імплантів. При одноетапній імплантації штучний корінь поміщається в готову лунку одразу після екстракції зуба. В разі тривалої адентії, попереднього нарощування кістки робиться надріз ясен скальпелем і формується отвір під штифт. Якщо немає протипоказань до негайного навантаження, на імплант ставиться абатмент і тимчасова коронка. При імплантації з відстроченим навантаженням на розріз накладаються шви.

Більшість імплантів фіксуються в кістковій тканині щелепи. При значній атрофії така операція протипоказана. Існує альтернативний варіант – імплантати, що вживлюються в м’які ясенні тканини. Тип імплантів впливає на інтенсивність пошкоджень під час втручання та перебіг відновлення.

2

Реабілітація після імплантації зубів

Після завершення операції ще деякий час буде діяти анестезія. Коли дія знеболювального мине, зняти біль і зменшити набряклість можна холодним компресом. Тримати холодне необхідно не більше 10 хвилин на годину. Антибіотики та ліки слід приймати виключно за призначенням стоматолога.

У перші дні мінімізуйте жувальне навантаження. Рекомендовано вживати рідку та пюреподібну їжу: йогурти, м’який сир, дитяче харчування. З рідин можна воду, ненасичений трав’яний чай. Продукти та рідини мають бути кімнатної температури, в жодному разі не гарячі чи холодні.

Після імплантації до загоєння рани заборонено:

  • пити алкогольні напої;
  • курити;
  • займатися спортом, фізичними навантаженнями;
  • відвідувати басейн, сауну, солярій, пляж;
  • торкатися рани язиком, руками, іншими предметами.

Що є нормою та відхиленням після імплантації?

В перший тиждень після протезування імплантами може підвищуватися температура тіла, спостерігатися біль, набряклість, кровоточивість ясен. Симптоматика має поступово зменшуватися до повного зникнення.

Небезпечні симптоми, які свідчать про відторгнення імплантату:

  • збільшення інтенсивності болю протягом декількох діб;
  • пульсація;
  • гнійні виділення;
  • підвищення температури більше ніж 38° С;
  • рухливість конструкції;
  • рецесія ясен.

Уважно стежте за самопочуттям у період відновлення. Помітивши один або декілька симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря.

Як доглядати за ротовою порожниною після імплантації?

Використовуйте м’яку зубну щітку, обережно обходячи ділянку з імплантом. Полоскати рот можна починаючи з другого дня. З антисептичних засобів дозволяється використовувати Хлоргексидин.

Перелік медикаментів і засобів з догляду надасть хірург-імплантолог відповідно до клінічної ситуації та індивідуальних особливостей пацієнта. Так, в «РЕФЕРТА» приживлення імплантату є гарантійним випадком. Ми відповідально ставимося до кожного етапу та надаємо найефективніші рекомендації для швидкого відновлення.

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!




    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Відторгнення зубних імплантів: симптоми, причини, повторна імплантація

    Відторгнення зубних імплантів: симптоми, причини, повторна імплантація

    Читати статтю
    Швидке відновлення після видалення зуба мудрості – пам’ятка пацієнту

    Швидке відновлення після видалення зуба мудрості – пам’ятка пацієнту

    Читати статтю
    Як обрати якісні елайнери: на що варто звернути увагу?

    Як обрати якісні елайнери: на що варто звернути увагу?

    Читати статтю
    Види зубних коронок: на що звернути увагу при виборі?

    Види зубних коронок: на що звернути увагу при виборі?

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору