КТ ротової порожнини у Києві
Комп’ютерна томографія є “золотим стандартом” діагностики у стоматології. У РЕФЕРТА встановлені сучасний 3D томограф NewTom GO 2D / 3D та Vatech від провідних світових виробників. Саме ці моделі забезпечують мінімальне променеве навантаження та максимальну деталізацію структур щелеп. Історія досліджень буде автоматично зберігатись в індивідуальній електронній історії пацієнта, тож лікар зможе відстежити зміни у стані ротової порожнини. Завдяки можливості відтворити 2D- або 3D-моделі щелеп, стоматолог може всебічно вивчити індивідуальні особливості пацієнта та запропонувати найкращий план лікування.
Коли потрібно зробити дентальне КТ?
КТ зубів призначається у багатьох випадках. Вивчаючи знімок, лікар може ретельно проаналізувати взаємозв’язок нервів, кровоносних судин, зубних коренів і пазух, які у кожного пацієнта розташовані дещо по-різному. Обстеження також виявляє хронічні запальні ураження, кісти, пухлинні ураження, дефекти кісток, периапікальні ураження, карієс, новоутворення та так звані “кишені” (при пародонтозі). Таким чином, стоматолог може точно визначити джерело скарг пацієнта, а також виявити можливі патології на такій ранній стадії, що вони залишаться невидимими при інших візуалізаційних дослідженнях.
Томографія зубів широко використовується в імплантології та хірургії. Процедура полегшує оцінку ризиків, а також дозволяє краще контролювати післяопераційний перебіг. Томографія також дозволяє правильно підібрати імплантат за формою, розміром і положенням у методиці протезування за хірургічними шаблонами. Стоматолог може накласти на знімок пацієнта симуляцію імплантату, щоб отримати уявлення про можливості та можливі труднощі, пов’язані з конкретною зоною встановлення імплантату.
Комп’ютерна томографія також знайшла своє застосування в ортодонтії. З його допомогою легко оцінити, скільки зубних зачатків знаходиться в періоді розвитку, що суттєво допомагає у створенні тактики корекції.
Протипоказання до КТ
Єдиним важливим протипоказанням до дентального КТ є вагітність. Для інших груп пацієнтів КТ є оптимальним методом діагностики без особливих протипоказань (окрім загального важкого стану). Обмеження по частоті виконання процедури є для пацієнтів молодшого та занадто похилого віку.
Як проводиться КТ ротової порожнини
-
Пацієнт повинен зняти металеві прикраси та знімні протези.
-
Пацієнт одягає захисну накидку та займає положення у рамці пристрою, тримаючись руками за поручні та прикушуючи спеціальний фіксатор, який “відцентровує” знімок.
-
За командою лікаря пацієнт затримує дихання, а рама сканера робить оберт навколо зони дослідження. Пацієнт повинен залишатися нерухомим під час процедури, щоб уникнути розмиття зображення.
-
Отримані зображення обробляються комп’ютером, який створює детальну візуалізацію зубів, щелеп і сусідніх тканин з тривимірною реконструкцією (за потреби).
-
Стоматолог аналізує отримані зображення та робить діагностичний висновок з тактикою лікування.
На закінчення
Чекаємо вас на огляд та діагностику! Записатись можна через форму зворотного зв’язку нижче або за номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: здорова усмішка – це просто!