Сучасні методи діагностики у стоматології

Комплексна інструментальна діагностика є важливою частиною ефективного лікування у стоматологів будь-яких спеціальностей. Об'єднання результатів інструментального обстеження з фотопротоколом та загальним оглядом ротової порожнини дає лікарю комплексне уявлення про стан пацієнта. Як результат - спеціаліст складає максимально персоналізовану тактику лікування, яку при донесенні пацієнту аргументує діагностичними заключеннями.  Окрім того, комплексна інструментальне обстеження допомагає виявити захворювання ротової порожнини, які неможливо побачити при стандартному огляді, наприклад, патології коренів, новоутворення та інші патології кісткової тканини тощо.

У мережі стоматологій РЕФЕРТА на кожній філії встановлено сучасне діагностичне обладнання від світових виробників - Vatech, NewTom GO, 3Shape тощо. Власний діагностичний комплекс дає нам унікальну можливість надавати пацієнтам стоматологічну допомогу повного спектра та максимально оптимізувати процес лікування. За потреби, наші досвідчені лікарі включають інструментальну діагностику у поточну консультацію, надаючи пацієнту максимум інформації про його стан.

 

фото на сайт сео

Методи діагностики в стоматології

Рентгенографія

Стандартний метод променевої діагностики, завдяки якому можна отримати детальні зображення зубів та коренів, але у форматі 2D знімку. Використовується для виявлення карієсу контактних поверхонь, запальних процесів у кореневих каналах, оцінки стану коренів та кісткової тканини щелеп.

Комп'ютерна томографія (КТ)

У порівнянні з рентгеном, комп'ютерна томографія надає тривимірні зображення та має менше променеве навантаження. Під час дослідження лікар отримує об'ємну модель лицьового черепа та може комплексно оцінити наявність та положення окремих зубів, визначити важливі розміри та пропорції тощо. Саме завдяки комп'ютерній томографії проводиться планування хірургічного втручання, процедури імплантації, ортодонтичного лікування тощо.

Тривимірне сканування

Цей метод направлений на створення цифрової тривимірної моделі щелеп пацієнта. Сканер з точністю до міліметра відтворює окремі особливості коронкової частини окремих зубів, їх положення, висоту знаходження ясен та інші деталі.  3D сканування - незамінний інструмент перед початком ортопедичного лікування, реставраціями вінірами, коронками чи ортодонтичної корекції елайнерами. 

Які захворювання можна виявити під час обстеження?

Променева діагностика в стоматології (КТ, ТРГ тощо) може виявити широкий спектр захворювань, таких як:

  • карієс та його ускладнення
  • гострий пульпіт
  • пародонтит
  • кісти
  • травми або запалення кісткової тканини
  • відторгнення імплантатів
  • новоутворення ротової порожнини, кісток щелеп або гайморових пазух

3D сканування використовується для оцінки індивідуальних особливостей форми та положення зубів, визначення ступеню руйнування коронкової частини та прогнозування переміщення зубів в умовах динамічної моделі.

Як часто потрібно проходити обстеження?

За сучасними рекомендаціями, наявні у пацієнта результати обстежень (результати ТРГ, КТ тощо) втрачають свою актуальність через 6 місяців з моменту виконання. Це пов'язано з:

  • можливістю розвитку нового запального процесу
  • можливим формуванням нових вогнищ карієсу
  • зміщенням зубів (наприклад, під час ортодонтичного лікування або за наявності активної зміни зубного ряду у дітей)
  • фактом перенесеного терапевтичного або хірургічного лікування, процедур імплантації тощо

Саме тому лікарі рекомендують робити контрольні знімки та скани у середньому раз на шість місяців. Серія знімків допоможе оцінити лікувальний прогрес у динаміці та оптимізувати тактику лікування відповідно до поточного стану пацієнта. Тож якщо ви тільки починаєте лікування у РЕФЕРТА - ви можете надати наявні знімки лікарю для розгляду або пройти комплексне обстеження.

На закінчення

Запишіться на комплексне обстеження перед початком лікування через форму зворотного зв'язку нижче або за номерами:

Філія на Славутичі: 0 800 331 555

Філія на Позняках: 0 800 332 555

РЕФЕРТА: здорова усмішка – це просто!