Лікування захворювань ясен у Києві
Кровоточивість ясен під час чищення зубів або їжі, ниючий біль, запалення та чутливість ясен – ці та інші симптоми вказують на гостру необхідність лікування пародонтозу. Багато людей ставляться питанням, що насправді означає загадковий термін “пародонтоз”. Цим терміном можна описати будь-яке захворювання, яке стосується тканин, що утримують зуб у лунці, тобто пародонту, окістя, альвеолярної кістки, цементу кореня та ясен. Відсутність своєчасного лікування може призвести до прогресування запального процесу, руйнування тканин що утримують зуб, та як результат, втрати зуба з часом. У мережі стоматологій РЕФЕРТА лікування захворювань ясен проводиться за сучасними доказовими протоколами. Досвідчені лікарі, широкий перелік методів, помітний результат вже після першого курсу лікування: ми створили ідеальні умови для комплексної турботи про вашу усмішку.
Причини захворювань ясен
Етіологія захворювань полягає у сукупності факторів, першим з яких є індивідуальні особливості розташування ясен, наявність порушень прикусу та присутність шкідливих бактерій у ротовій порожнині та пародонтальних кишенях (A. actinomycetemcomitans, P. gingivalis, S. intermedius). Додатковими факторами, що впливають на виникнення та прогресування захворювань ясен є:
- неправильна гігієна порожнини рота (що призводить до накопичення зубного нальоту)
- паління
- цукровий діабет
- хронічний стрес
- бруксизм
- системні захворювання
Чим небезпечний пародонтоз?
Дуже часто початкові симптоми захворювання ігноруються пацієнтом. Однак запалення тканин пародонту призводить до наступних змін у стані ротової порожнини:
- міграція епітелію ясенної кишені у напрямку до верхівки кореня
- руйнування колагенових волокон пародонту
- запальна резорбція альвеолярної частини
Поглиблення інфекції не тільки спричиняє біль, але й загрожує втратою зуба. Крім того, встановлено, що пародонтит негативно впливає не тільки на здоров’я ротової порожнини, але й на весь організм. Бактерії та їх метаболіти, що викликають пародонтит, підвищують ризик системних захворювань, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет, ревматоїдний артрит та остеопороз.
Методи лікування пародонтозу
План лікування залежить від тяжкості захворювання та стану тканин. Загалом, лікування пародонтиту можна розділити на три етапи: гігієна, коригувальне лікування та підтримуючі заходи.
Перший етап дуже простий і полягає у видаленні зубного нальоту та скупчень зубного каменю. Якщо стан пацієнта не є серйозним, цього етапу часто буває достатньо, особливо після того, як були сформовані правильні звички, що запобігають повторному накопиченню зубного нальоту.
У випадку, якщо професійної гігієни не достатньо, лікар обирає тактику корекції. Залежно від стану тканин, пародонтолог може провести кюретаж (закритий або відкритий – це визначається глибиною ясенних кишень), гінгівектомію або гінгівопластику, клаптеву хірургію, керовану регенерацію тканин або навіть трансплантацію ясен.
Крім хірургічних процедур, стоматолог також може проводити фармакологічне лікування, аутогемотерапію ясен, вводити препарати гіалуронової кислоти та призначати протизапальні препарати.
За умови важкого перебігу захворювання може знадобитися лікування кореневих каналів або видалення зубів, стан яких настільки важкий, що вони не піддаються лікуванню.
Для підтримки здоров’я ясен та профілактики рецидивів пародонтологи рекомендують:
- переглянути домашній догляд
- регулярно проходити профгігієну ротової порожнини нормалізувати фактори, які вторинно впливають на стан ясен (зменшити рівень стресу, відмовитись від паління тощо)
- скоригувати прикус та провести лікування бруксизму
На завершення
Запишіться до досвідчених пародонтологів РЕФЕРТА через форму зворотного зв’язку нижче або за номерам:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: здорова усмішка – це просто!