Лікування каналів у Києві
Ендодонтичне лікування є дуже складним та делікатним типом втручання, яке у більшості випадків допомагає уникнути видалення зуба, пошкодженого глибоким карієсом або гострим пульпітом. У мережі стоматологій РЕФЕРТА цей тип лікування проводиться як під локальним знеболенням, так і в умовах медикаментозного сну. Комфорт пацієнтів під час лікування є пріоритетом для наших лікарів. Тож якщо ви у пошуках стоматології у Києві, де проводиться лікування каналів (пі мікроскопом та за стандартною методикою) – завітайте на огляд та діагностику до найближчої філії РЕФЕРТА!
Коли потрібне ендодонтичне лікування?
Ендодонтичне лікування найчастіше необхідне в результаті глибокого карієсу, який спочатку вражає дентин, а потім досягає камери та каналів, де знаходиться іннервована і васкуляризована пульпа зуба. Цей стан називається гострим пульпітом, та може проявлятися сильним, тупим або гострим болем, який посилюється під впливом таких факторів, як тепло, холод або дотик. Пацієнт також може відчувати тривалу підвищену чутливість до цих подразників і біль у тканинах, що оточують уражену ділянку.
Лікування кореневих каналів також є альтернативою видаленню зуба у випадках:
- тріщини або перелому зуба
- численних попередніх лікувань зуба
- наявності анаеробної інфекції
- вираженого запалення тканин, що оточують коріння зуба
Протипоказання до процедури
Ендодонтичне лікування можна проводити як дорослим, так і дітям, хоча існують деякі протипоказання, такі як гемофілія, ендокардит, деякі ревматичні захворювання та психічні розлади. Вагітним жінкам перед початком ендодонтичного лікування слід проконсультуватися зі своїм гінекологом.
Етапи процедури
Сучасні ендодонтичні методи лікування безболісні та комфортні для пацієнта. Вони не вимагають спеціальної підготовки, але перед прийомом бажано щільно поїсти, оскільки лікування може зайняти більше часу, ніж стандартний візит до стоматолога.
Ендодонтичне лікування починається з ретельного огляду та інструментального обстеження (КТ або ТРГ проблемної ділянки). Опитування пацієнта, стандартний огляд порожнини рота та рентгенівські знімки допомагають виявити проблему та оцінити стан кореневих каналів зуба.
Сама процедура ендодонтичного лікування складається з наступних етапів:
- Місцева анестезія для усунення больових відчуттів або введення у медикаментозний сон.
- Розтин зуба, видалення уражених карієсом тканин та доступ до кореневих каналів.
- Видалення інфікованої пульпи з камери та каналів, розширення каналів за допомогою спеціальних інструментів. Це найскладніший етап лікування кореневих каналів, коли використовуються інструменти діаметром менше міліметра (наприклад, 0,08 мм).
- Дезінфекція розчином гіпохлориту натрію для усунення бактерій і залишків пульпи.
- Регулярна перевірка довжини каналів за допомогою ендометра для точного препарування.
- Пломбування каналів біосумісним гутаперчевим матеріалом для запобігання повторного інфікування.
- Реконструкція зуба, наприклад, шляхом композитної реставрації або встановлення керамічної коронки.
- Перевірка результатів лікування на контрольному знімку.
Відновлення після процедури
Відновлення після ендодонтичного лікування зазвичай триває до 14 діб, та може супроводжуватись локальним дискомфортом, слабкістю та відчуттям тиску у зоні втручання. У цей період пацієнту варто уникати вживання занадто гарячих або холодних продуктів та напоїв, харчуватись дрібними порціями ретельно подрібненої або добре термічно обробленої їжі. За призначенням лікаря також варто приймати знеболювальні та антибіотики з метою усунення дискомфорту та профілактики долучення інфекції.
На завершення
Записатись на лікування каналів можна через форму зворотного зв’язку нижче або за номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: здорова усмішка – це просто!