Найбільшим страхом пацієнта є можливість не приживлення імплантата. Як зрозуміти, що штучний корінь не прижився та що робити? Розглянемо симптоми та причини відторгнення імплантів докладніше.
Що треба знати про приживлення імпланта?
Штучний корінь ставиться в кістку щелепи через лунку в яснах. Щоб установити штифт, лікар робить невеликий отвір в кісткових тканинах. Організм це сприймає як травму. По суті, приживлення імплантата є природним загоєнням травмованих тканин. З біологічної точки зору імплант не відторгається, адже він зроблений з синтетичного матеріалу, тому не живиться кров’яними судинами та не має нервових закінчень.
Відторгнення імпланта насправді є ускладненням при загоєнні травмованих щелепних кісток.
Приживлення замінника зубного кореня відбувається за біологічними принципами. При травмі виникає запалення, що супроводжується набряком і больовими відчуттями. Імунітет працює на усунення запального процесу. Набряк проходить, рана затягується, імплант надійно фіксується в кістці.
Для виготовлення імплантатів використовуються біосумісні матеріали. Найкращим вважається титановий сплав. Необхідно розуміти, що повністю біоінертним матеріалом організм вважає лише власні тканини: донорські кістки, клапті тощо, тому ця характеристика умовна. Імплантати не викликають алергії чи інших імунних реакцій. Вони не вносять змін в біологічні процеси. Основну роль в процесі приживлення грає здатність кістки до регенерації.
Чому імплант не приживається?
Випадки відторгнення імплантів досить рідкісні. За статистикою не приживлення відбувається у 1-3 пацієнтів зі 100. Новітні методики та високоякісні протезні конструкції забезпечують відмінний результат.
Причини відторгнення імплантів можуть бути наступні:
- Низька якість сплаву. Зважаючи на популярність послуги, на ринку з’являються все більше нових виробників, які пропонують дешевші аналоги. Найкращими вважаються швейцарські імпланти Straumann (показник приживлюваності 99,3%), за ними йдуть корейські Osstem (98,8 %).
- Анатомічні особливості кістки та навколишніх тканин. Структура кістки може бути змінена внаслідок пародонтозу, системних захворювань сполучної тканини, спадкового фактора.
- Сильна травма при встановленні. Якщо при монтажу імплантата лікар докладає більше сили, ніж потрібно, відбувається здавлювання кістки. При надмірному тиску загоєння ускладнюється. Імплантологи здобувають професійну медичну освіту, але важливу роль в цій справі відіграє досвід. Хоча виключити людський фактор повністю неможливо, навіть якщо фахівець має десятки років практики.
- Надмірне навантаження. Одномоментна імплантація має відбуватися виключно якщо дозволяє стан кістки. Бажання пацієнта миттєво отримати повноцінну посмішку не має бути важливіше за здоров’я. Відповідальний стоматолог не візьметься за роботу, що має ризики для пацієнта.
- Імунні захворювання. Порушення в імунній системі не завжди вдається ідентифікувати завчасно.
Якщо підсумувати, відторгнення імплантів відбувається через стан здоров’я, помилки при встановленні, якість самих конструкцій.
Як розпізнати відторгнення імпланта?
Відторгнення імпланта, а саме прогресуючий запальний процес у зубощелепній тканині, несе серйозну загрозу та потребує невідкладної допомоги. Імплант може відторгнутися в післяопераційний період або через деякий час. Вкрай важливо звернути увагу на ознаки запалення.
Симптоми не приживлення на ранній стадії наступні:
- біль, що не вдається приборкати заспокійливими;
- кровоточивість рани;
- наростання набряку.
Через психологічну чутливість пацієнти можуть плутати нормальну і патологічну симптоматику. По завершенню дії анестезії відчувається біль, який можна купірувати призначеними лікарем препаратами. Інтенсивність больових відчуттів має знижуватися кожен наступний день. Якщо біль навпаки наростає, а ліки не діють, необхідна професійна допомога.
Відторгнення імплантата через деякий час після загоєння супроводжується такими симптомами:
- поява набряку;
- болючість;
- кров під час жування, чищення зубів, надавлювання;
- слабкість і температура.
Дискомфорт, який з’явився в зоні імплантації після того, як пацієнт вже ходив тривалий час з протезом, є приводом для звернення до дантиста.
На що очікувати в стоматології?
Якщо пацієнт звернувся зі скаргами та лікар підтверджує відторгнення, існують такі рішення:
- встановлення дренажних конструкцій для відведення ексудату;
- пародонтальний кюретаж;
- закладення антисептичного тампона в лунку (тампонада);
- видалення конструкції.
Останнє турбує найбільше, адже вже довелося пройти через операцію, витратити час і гроші. Як бути далі?
Гарантія приживлення імпланта в «РЕФЕРТА»
В нашій стоматологічній клініці на імплантацію діє гарантія. Це означає, що у будь-якому випадку зуб буде відновлений імплантом. Протягом року після операції пацієнт спостерігається в імплантолога. При імплантації з відкладеним навантаженням формувач ясен встановлюється максимум через 4 місяці, з негайним навантаженням – в цей термін ставиться постійна коронка. Профілактичний огляд обов’язковий навіть за відсутності скарг: 1 раз на 6 місяців.
Під час візиту пацієнт проходить КТ та огляд у хірурга. На основі зібраних даних робиться висновок про приживлення імпланта. В разі відторгнення імплант виймається, проводяться необхідні санаційні маніпуляції та підготовка до нової операції.
Повторна імплантація в «РЕФЕРТА» в разі не приживлення імпланта є повністю безкоштовною для пацієнта.
Висновки
Зважуючись на імплантацію важливо досконально обстежити організм, обрати найкращі імпланти та звернутися до кваліфікованих імплантологів-практиків. Це одна з тих послуг, на якій не варто економити. Обираючи «РЕФЕРТА», ви отримуєте гарантію приживлення імпланта. Ми працюємо зі світовими виробниками імплантатів та можемо підтвердити результативність імплантацій величезним портфоліо пацієнтів.