Кожна людина періодично страждає на головний біль. Симптом може свідчити як про звичайну перевтому, так і про серйозні захворювання. Зазвичай при головному болю людина просто приймає знеболювальне. Часті та інтенсивні мігрені змушують задуматися про обстеження в лікарні.
Зв’язок із зубами приходить на думку в останню чергу, а дарма, адже головний біль є характерним симптомом неправильного прикусу. Можливо замість КТ головного мозку чи лікування психосоматичних причин насправді потрібні LM-активатори або брекети? Розповідаємо, як саме розташування зубів провокує головні болі.
Як з’являється головний біль при дефектах прикусу?
Нормальний прикус передбачає перекриття верхніми зубами нижні. В такому положенні щелепа зберігає рухливість у всіх напрямках, що важливо при пережовуванні їжі. Неправильне положення щелеп відносно одна одної викликає розлад скронево-щелепного суглоба. М’язи обличчя перенапружуються. Пацієнт відчуває біль в зоні скронь.
Серед інших наслідків порушення прикусу наступне:
- Біль при жуванні. Контактні поверхні зубів стираються, оголюючи чутливі тканини коронок.
- Бруксизм. Під час неконтрольованого скреготу зубами м’язи рухаються без відпочинку, через що виникає біль в голові, шиї, обличчі.
- Поворот другого шийного хребця. Гіпертонус м’язів спричиняє остеохондроз, який супроводжується онімінням кінцівок та тривалими мігренями.
Головний біль при адентії
Прикус може зміщуватися не тільки в ранньому віці на етапі формування зубощелепної системи, а й внаслідок адентії. Відсутність одного чи декількох зубів призводить до перенавантаження наявних одиниць, які зміщуються під інтенсивним жувальним тиском. Окрім стирання коронок ззовні й рецесії кістки всередині формуються патології прикусу, які призводять до порушення функціонування м’язів, затискання нервів, як результат – мігреней.
В такому випадку повноцінне відновлення можливе за допомогою протезування. Якщо вас цікавлять якісні коронки ціна Київ, «Реферта» пропонує керамічні протезні конструкції, виготовлені в нашій зуботехнічній лабораторії. Контроль кожного етапу виробництва забезпечує надійність і зносостійкість виробів. Ми не залучаємо до роботи сторонніх фахівців, отже пацієнт не переплачує за посередницькі послуги.
Як зрозуміти, що голова болить через прикус?
Біль в голові не є одиничним симптомом порушення прикусу. Пацієнта має насторожити регулярність і зональність больових відчуттів. Як правило, больовий синдром локалізується в скроневій ділянці, з одного чи обох боків одразу.
Додаткові ознаки:
- періодичне клацання в щелепі при відкриванні рота;
- зуби не змикаються до кінця чи змикаються частково;
- таблетки від голови не діють або діють короткий час;
- погіршення самопочуття супроводжується нудотою.
Як позбавитися головного болю від неправильного прикусу?
Єдиним довготривалим рішенням є виправлення прикусу за допомогою ортодонтичних апаратів. Вирівняти зуби без психологічного дискомфорту допоможуть керамічні брекети або елайнери. Ці сучасні конструкції малопомітні на зубах, виглядають естетично, не псують зовнішність, тому їх можна комфортно носити тривалий час. Для зняття м’язової напруги ортодонт призначить оклюзійні капи. Відсутні зуби можна відновити протезуванням на імплантах (найбільш фізіологічне рішення), мостоподібними протезами. Ефективний результат забезпечує тісна співпраця декількох фахівців: стоматолога-ортодонта, отоларинголога, фізіотерапевта.
Якщо ви страждаєте на безпричинні головні болі, завітайте в стоматологічний центр «Реферта» в Києві на професійну апаратну діагностику. Проконсультуватися на первинному візиті можна безкоштовно. Лікар огляне ротову порожнину та дасть попередні висновки. Пам’ятайте, правильний прикус – запорука міцних зубів і відсутності супутніх проблем в організмі.