Корекція брекетами у Києві
Брекет-системи є універсальним та доступним методом ортодонтичної корекції, який допомагає вирішити проблеми не тільки з естетикою усмішки, а й скоригувати складні порушення прикусу, попередити розвиток патологій ясен та стати запорукою здорової та впевненої усмішки. У мережі стоматологій РЕФЕРТА ви можете проконсультуватись з досвідченим ортодонтом та обрати оптимальний тип брекет-ситем (металеві чи керамічні) від провідних світових виробників.
Що потрібно знати про корекцію брекетами?
Брекет-системи складаються з замків, які кріпляться до емалі за допомогою спеціального клею, а до них кріпиться лігатура, яка чинить постійний тиск на зуби. Це дозволяє переміщати їх в будь-якому напрямку в межах альвеолярного відростка нижньої і верхньої щелепи, а також обертати навколо власної осі.
Таким чином, незнімні брекети працюють 24 години на добу, що є їх беззаперечною перевагою.
Як довго триває лікування брекетами?
Виправлення прикусу та положення зубів – це тривалий процес. Тому лікування незнімними ортодонтичними брекетами триває в середньому два роки, але в складних випадках цей термін може бути значно збільшений. Механізм дії незнімних ортодонтичних апаратів пов’язаний зі змінами в альвеолярній кістці. У місці, куди зміщується зуб, відбувається поступова втрата кісткової тканини. На місці, з якого зуб був зміщений, щелепна кістка повільно нарощується. Оскільки ці два процеси протікають з різною швидкістю (кістка атрофується швидше, ніж відновлюється), саме тому корекція брекетами постійного контролю з боку лікаря.
Коли потрібна корекція брекетами?
Показання до встановлення брекетів включають:
- Неправильне розташування зубів та порушення прорізування
- Порушення прикусу (перехресний, відкритий, інфантильний прикус тощо)
- Різноманітні порушення артикуляції
- Косметичні показання з метою покращення естетики усмішки
- Підтримка здоров’я ясен (профілактика рецесії та утворенні пародонтальних кишень тощо)
Як відбувається корекція брекетами
Деяким пацієнтам брекети встановлюють одразу після профгігієни або терапевтичного лікування. Іншим особам, за деякий час до встановлення брекетів, може знадобитися так звана сепарація – процедура, яка полягає в розміщенні спеціальних еластичних елементів між молярами, щоб створити місце для кілець, які згодом встановлюються на перші кутні зуби (іноді це стосується й інших зубів). Через тиждень призначається ще один візит, під час якого ортодонт знімає еластичні елементи та встановлює спеціальні кільця на корінні зуби. На цьому етапі можуть бути встановлені брекети. Далі до зубів один за одним приклеюються так звані брекети (металеві або прозорі замки), а до них кріпиться лігатура та фіксується спеціальними гумками.
Раз на 4-5 тижнів необхідно відвідувати ортодонта та проводити корекцію (заміняти лігатури, резинки, проходити профгігієну).
Чи є ускладнення від корекції брекетами?
Окрім болю та травм слизових оболонок ротової порожнини, корекція брекетами може супроводжуватись:
- появою нових вогнищ карієсу (за умови відсутності належної гігієни)
- запальними захворюваннями ясен
- появою на поверхні емалі тріщин та сколів (внаслідок неправильних оклюзійних контактів)
Тому процес ортодонтичної корекції має проводитись під систематичним наглядом досвідченого ортодонта.
На завершення
Записатися на консультацію ортодонта та корекцію брекетами можна через форму зворотного зв’язку нижче або за номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: ідеальна усмішка – це просто!