Неприємний запах з рота – чому виникає та як позбутися?⋅⋅⋅

Існують проблеми, про які не заведено говорити у пристойному колі, і неприємний запах з рота одна із них. Він асоціюється з недоглядом за собою, хоча зазвичай причини значно глибші, тож не варто соромитися. Фахівці РЕФЕРТА підготували цікавий матеріал, який допоможе виявити корені проблеми та позбутися дискомфорту.

Норма і відхилення

Кожна людина хоч раз стикалася з неприємним подихом з рота через неможливість вчасно почистити зуби або вживання певних продуктів. Тимчасовий прояв є цілковитою нормою. На зубах накопичується наліт, а в міжзубному просторі застрягають залишки їжі. Присутні у роті бактерії продукують сполуки, результатом чого стає несвіже дихання.

Однак тривалий сморід, який не зникає після гігієнічних процедур, сигналізує про проблему в організмі. В медичній термінології таке явище називається галітозом.

1

Чому неприємно пахне з рота?

Розповсюджені причини галітозу:

  1. Недоліки гігієни. Мова не про цілковиту відсутність. Найбільше уваги дістається зоні усмішки, адже її добре видно людині та оточенню. Моляри мають складнішу будову. На їх задні стінки, бічні поверхні, фісури активно налипає наліт. Бактерії виділяють сірководень, який погано пахне. Отже, якщо чистити зуби, але неналежним чином, несвіжий подих стане постійним супутником.
  2. Карієс. Не обов’язково шукати чорні цятки або порожнини. Прихований карієс з’являється на стиках зубів чи одразу поглиблюється у дентин. Візуально зуби виглядають здоровими, а подих свідчить про зворотне.
  3. Пародонтит. Інфекція викликає запалення навколозубних тканин. В активній фазі кровоточать уражені ясна. Від пародонтальних кишень відчувається гнильний запах.
  4. Гінгівіт. Запалення ясен – частий наслідок порушення гігієни. Через кровоточивість пацієнти нехтують гігієною, тому утворюється замкнене коло.
  5. Абсцес. При прориві набряку гній потрапляє в рот. Продукти розпаду пахнуть специфічно.
  6. Сухість у роті (ксеростомія). Вироблення слини знижується через ліки, зневоднення, куріння, хронічні хвороби, вік. Відсутність слини сприяє накопиченню мікроорганізмів.
  7. Хвороби ШКТ. Гастрит, рефлюксна хвороба, виразка шлунка – вірні супутники неприємного дихання. Коли шлунковий вміст потрапляє в стравохід, відчувається кислий або гіркий подих.
  8. Діабет. Неконтрольована хвороба супроводжується фруктовим та ацетоновим диханням через накопичення кетонових тіл внаслідок порушення обміну речовин.
  9. Інфекції дихальних шляхів. При ГРВІ в роті накопичується слиз, що створює середовище для розвитку бактерій. Із запалених носових пазух при гаймориті виділяється слиз із затхлим запахом.
  10. Погані звички. Вживання алкоголю, куріння впливає на ротову порожнину та травну систему.
  11. Медикаменти. Антибіотики, антидепресанти, діуретики викликають сухість у роті, змінюють склад слини.
  12. Дієти. При голодуванні організм продукує менше слини, що призводить до ксеростомії. Без слини бактерії швидше розмножуються.

2

Запах з рота у дітей

Галітоз буває навіть у немовлят. У більшості випадків проблема несерйозна, викликана їжею, нежитем, ангіною. Проте якщо запах триває довго або супроводжується болем, температурою, зміною поведінки, потрібно додаткове обстеження.

Цікаві факти про дитячий галітоз:

  • Дитячий запах з рота може змінюватися протягом дня. Зранку він інтенсивний через знижену активність слинних залоз уночі.
  • «Молочний» запах від немовляти – це норма. Він обумовлений грудним вигодовуванням і відсутністю патогенних бактерій.
  • У дітей 1-10 років поширений ацетонемічний синдром. При порушенні метаболізму жирів підвищується кількість ацетону в біологічних рідинах.

Як прибрати галітоз раз і назавжди?

Перш за все потрібно звернутися до стоматолога та знайти точну причину. Найчастіше галітоз викликаний захворюваннями зубів та ясен. В такому випадку достатньо пройти лікування в стоматології, а після зробити професійну чистку. 

Якщо ж після усунення стоматологічних проблем запах з рота не зникає, необхідна поміч терапевта. Лікар випише направлення до вузьких фахівців: гастроентеролога, ендокринолога, отоларинголога. Лікування такого випадку має бути комплексним, спрямованим на усунення основної причини неприємного запаху.

Кожен лікар у своїй галузі надасть рекомендації. Наприклад, гастроентеролог складе дієту, а стоматолог порекомендує відповідну зубну пасту та частоту професійних чисток. Для остаточного подолання галітозу пацієнту необхідно об’єднати інформацію та слідувати настановам.

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!


    Популярні питання
    +Чому з рота неприємно пахне, якщо людина чистить зуби двічі на день?
    Галітоз виникає з різних причин. Неприємний запах з’являється через проблеми з яснами, сухість у роті, захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин.
    +Які хвороби викликають несвіжий подих?
    До основних причин належать карієс, пародонтит, гастрит, діабет, хвороби верхніх дихальних шляхів. Якщо проблема довготривала, варто звернутися до стоматолога і терапевта.
    +Чому вранці майже у всіх поганий запах з рота?
    Вночі виробляється менше слини, яка могла б змити бактерії. Людина рідше ковтає уві сні. Мікроби активно розмножуються, продукуючи специфічний запах. У нормі він зникає після чищення зубів.
    +Як позбутися галітозу раз і назавжди?
    Спочатку потрібно знайти точну причину. Вона може бути стоматологічною, внутрішньою, комплексною. Якщо справа в зубах і яснах, допоможе лікування та професійна чистка. Якщо проблема глибша, потрібно обстежити шлунок, горло, обмін речовин і отримати рекомендації лікаря.
    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Видалення кісти на корені зуба

    Видалення кісти на корені зуба

    Читати статтю
    Гіпоплазія емалі: причини, симптоми, лікування

    Гіпоплазія емалі: причини, симптоми, лікування

    Читати статтю
    Відновлення зуба штифтом: показання і переваги

    Відновлення зуба штифтом: показання і переваги

    Читати статтю
    Рекомендації після установки фотополімерної пломби

    Рекомендації після установки фотополімерної пломби

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а, буд.2
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:30
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору