Вирівнювання зубів займає тривалий час. Носіння брекет-систем пов’язане з деяким фізичним та психологічним дискомфортом. Поява самолігуючих брекетів спростила процес корекції з точки зору зручності та естетики.
Що таке самолігуючі брекети?
Безлігатурні (самолігуючі) брекети – це ортодонтичні системи нового покоління. Вони позбавлені недоліків ранніх конструкцій, дозволяють вирівняти зуби швидше та без дискомфорту.
Задача брекет-системи полягає в створенні постійного тиску для переміщення зубів у правильне положення. Саморегульовані брекети мають рухому дугу, що закріплюється на зубах ковзними фіксаторами. Така конфігурація дозволяє корегувати тиск автоматично. Ділянки, які потребують корекції, отримують більше навантаження.
Відмінності класичних та безлігатурних брекет-систем
Традиційними вважаються лігатурні брекети. Вони завдячують своїй назві наявністю лігатур – овальних гумок або металевих дротів, що надійно фіксують дугу в одному положенні. Через деякий час з моменту встановлення зуби зміщуються в заданому напрямку, після чого корегуючи дія припиняється. Пацієнту необхідно відвідувати ортодонта для повторного закріплення дуги приблизно 1-2 рази на місяць.
Корекція лігатурних брекет-систем відбувається виключно в стоматологічному кабінеті. Лікар змінює лігатури на нові. Після установки пацієнт відчуває посилений тиск. По завершенню кожної процедури потрібен час на звикання, що негативно відображається на самопочутті. Через присутність дротиків лігатурні брекети виглядають масивними. Їх більше видно під час розмови чи посмішки.
Із саморегульованими брекетами не потрібно часто приходити до ортодонта. Завдяки збереженню рухливості дуги зуби переміщуються плавно та безболісно. Візуально конструкція виглядає акуратно, не псує естетику посмішки. Можна обрати металеву систему або прозору. Остання взагалі майже непомітна навіть зблизька.
Класифікація саморегульованих брекетів
Самолігуючі системи для корекції прикусу розрізняються за матеріалом:
- Металеві. Доступний за ціною варіант. Для виготовлення замочків використовується безпечний гіпоалергенний метал. Основним недоліком є помітність на зубах.
- Керамічні. Фіксатори виготовляються з керамічного сплаву, відтінок якого точно відповідає тону емалі. Помітно лише тонку металеву дугу. Таким чином система для вирівнювання зубів стає практично невидимою. Кераміка більш вартісна, а також потребує корегування харчування, адже може потемніти від барвників.
- Сапфірові. Складаються з повністю прозорих замочків і білої дуги. Сапфірові брекети найдорожчі серед всіх, високо естетичні та міцні.
Матеріал самолігуючих брекетів не впливає на результат корекції. Пацієнт може обрати більш привабливий варіант, що відповідатиме запитам щодо естетики та бюджету на лікування.
Які проблеми вирішують безлігатурні брекети?
Показання до встановлення самолігуючих брекетів:
- викривлення зубів в зубному ряду та за власною віссю;
- скупченість;
- аномалії прикусу;
- дефекти мовлення;
- деформація зубного ряду в разі часткової адентії;
- зубощелепні аномалії.
Як бачимо, лігатурні та саморегульовані брекети розв’язують одні ортодонтичні проблеми. Головна відмінність безлігатурних моделей в конструкції та відносній новизні в порівнянні з традиційними системами.
Протипоказання до саморегульованих брекетів
Корекція самолігуючими брекетами протипоказана в наступних випадках:
- витончення або відсутність емалі;
- хвороби кісткової тканини;
- сколи, тріщини, множинні пломби;
- онкологія.
Переваги корекції прикусу самолігуючими брекетами
Популярність саморегульованих брекетів зумовлена наступними перевагами:
- скорочення терміну носіння;
- висока естетика;
- м’яка адаптація;
- зменшення частоти візитів в клініку;
- комфортне носіння без больових відчуттів;
- підходять пацієнтам з підвищеною чутливістю ясен;
- простіший догляд.
Недоліки безлігатурних брекетів
Плюси безлігатурних конструкцій переважають над мінусами. До недоліків можна віднести:
- підвищену ціну через складність виробництва за індивідуальними параметрами;
- збільшений розмір замочків;
- високі вимоги до фахівця, який має володіти спеціальними навичками.
Для стійкого ефекту брекети треба носити досить довго. Щоб не витратити час марно, необхідно прискіпливо обирати клініку. Звертаючись за вирівнюванням зубів до стоматології «РЕФЕРТА», ви отримуєте гарантію на полугу. Професіоналізм та ефективність підтверджена реальними кейсами наших пацієнтів.
Як доглядати за безлігатурними брекетами?
Лікування безлігатурними брекетами триває в середньому 1-1,5 року. В цей період треба особливо відповідально ставитися до гігієни. Сторонні елементи в роті ускладнюють чищення зубів, що призводить до накопичення нальоту з подальшим розвитком стоматологічних хвороб.
Рекомендації з догляду:
- ретельно чистьте зуби спеціальною щіткою, йоржиком, зубною ниткою, іригатором;
- мінімізуйте вживання кольорових напоїв (чай, кава, вино, газованка);
- відмовтеся від горіхів, сухариків, насіння, та всього твердого, що може застрягнути в зубах;
- мінімум двічі на рік робіть професійну гігієну (для носіїв брекетів є спеціальна процедура).
Підсумки
Самолігуючі брекети – ефективний метод виправлення прикусу для тих, хто цінує час, комфорт та бажає позбутися прив’язки до одного місця на термін лікування. Всі типи саморегульованих брекет-систем є дієвими. Вибір залежить від бюджету, побажань щодо зовнішнього вигляду. Обрати надійний спосіб вирівнювання зубів для вашого клінічного випадку допоможуть досвідчені ортодонти «РЕФЕРТА» в Києві. Консультація безкоштовна.