Видалення молочних зубів у Києві
Ми розуміємо, який стрес відчувають діти та батьки під час відвідування дитячого стоматолога та необхідності видалення молочних зубів. Але ця процедура є важливим кроком для підтримки здоров’я усмішки та створення простору для нормального прорізування постійних зубів. У мережі стоматологій РЕФЕРТА видалення молочних зубів проводиться досвідченими лікарями за малотравматичними методиками. Також у клініці доступні усі види знеболення, тож батьки можуть бути впевнені, що дитині буде максимально комфортно під час процедури.
Що потрібно знати про молочні зуби?
Прорізування і втрата молочних зубів у дітей – справа індивідуальна. Всього молочних зубів 20 (8 різців, 8 молярів і 4 ікла), на 12 менше, ніж постійних. Прорізування викликає біль і чутливість ясен, тому під час прорізування зубів малюк може часто плакати і тягнути все до рота. Варто зазначити, що з моменту появи перших молочних зубів їх потрібно регулярно чистити зубною щіткою з м’яких волокон.
Зачатки постійних зубів будуть поступово тиснути на корені молочних зубів, через що вони розхитуються, а потім випадають. Цей процес починається приблизно у віці 6 років і часто триває до досягнення дитиною 12-річного віку. Звичайно, це не є правилом. Час зміни зубів на постійні залежить від генетики, харчування, стану зубів тощо. Втрата молочних зубів є природним станом і не повинна викликати занепокоєння у батьків або дітей.
Видалення молочного зуба здається більш розумним рішенням, оскільки він все одно незабаром випаде сам. Але природний процес заміни зубів не варто форсувати жодним чином. Занадто рання втрата одного або декількох молочних зубів має серйозні наслідки:
- порушення прикусу
- неправильне прорізування постійних зубів
- проблеми з мовленням
- негативний вплив на самооцінку дитини
- порушення в розвитку щелепно-лицьового апарату
Коли потрібно видаляти молочні зуби?
Існує ряд показань до видалення молочних зубів:
- значне руйнування коронкової частини молочного зуба внаслідок травми або каріозного процесу
- гострий пульпіт та інші види гнійного запалення
- корені молочного зуба не розсмоктались, через що не відбувається зміна молочного зуба на постійний
- молочний зуб викликає дискомфорт та ускладнює прийом їжі
- наявність ретинованого молочного зуба
Здорові молочні зуби видаляють тільки в тому випадку, якщо цю процедуру рекомендує лікар-ортодонт для ефективного ортодонтичного лікування або якщо молочний зуб заважає прорізуванню постійних зубів.
Як проходить видалення молочних зубів?
Видалення молочного зуба часто є сильним стресом для маленького пацієнта. Тому або батьки або лікарі у клініці мають делікатно психологічно підготувати дитину до процедури, адже гострий стрес може негативно вплинути як на перебіг процедури, так і на етап відновлення.
Сама процедура видалення включає наступні етапи:
- Локальне знеболення гелем або інший метод анестезії, який порекомендує лікар
- Видалення зуба за атравматичною методикою
- Зупинка кровотечі гемостатичною вкладкою або тампоном
- Контрольний огляд за декілька хвилин та за тиждень після процедури
Відновлення після видалення молочного зуба
Відразу після повернення додому дитина не повинна їсти та пити близько двох годин, а батьки мають спостерігати за виконанням рекомендацій лікаря (вживання протизапальних та антибактеріальних препаратів, локальний догляд тощо). Якщо у дитини з’являються тривожні симптоми, такі як тривала кровотеча або періодичний пульсуючий біль або поява вираженого набряку – слід якомога швидше звернутися до стоматолога.
На закінчення
Записатися на консультацію до лікаря та процедуру можна через форму зворотного зв’язку нижче або за номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: комфортна стоматологія для всієї родини!