Види зубних коронок: на що звернути увагу при виборі?⋅⋅⋅

Коронки на зуби – індивідуальні ортопедичні конструкції для відновлення зубних дефектів, що не підлягають альтернативному лікуванню. Сучасні мікропротези не відрізняються виглядом від натуральних зубів, дозволяють покращити форму, розташування, колір. Стоматологічна галузь пропонує різні види коронок. Розглянемо їх характеристики, щоб ви могли зробити вдалий вибір.

Коли треба ставити коронку?

Головною задачею коронки є виправлення естетичного недоліку, зниження навантаження на сусідні зуби шляхом усунення часткової адентії, захист кореня або залишкової частини зуба від подальшого руйнування.

Стоматолог приймає рішення про встановлення ортопедичної конструкції за наступних показань:

  • руйнування зуба на 50% і більше, коли відновити цілісність пломбуванням неможливо;
  • великі сколи, тріщини;
  • значне ураження карієсом;
  • сильне пошкодження емалі;
  • установка мостоподібних протезів;
  • імплантація;
  • корекція дефектів положення.

1

Види коронок на зуби

Історія коронок бере початок ще у 18 столітті. Першими зубними протезами були золоті ковпачки, вкриті порцеляною. З того часу людство винаходило і тестувало різноманітні матеріали, оцінювало їх витривалість і вплив на організм. Сучасні конструкції мають бездоганні експлуатаційні якості. Класифікація зубних коронок відбувається за матеріалом.

·       Металеві

Класичний, але дещо застарілий, вид протезів. Металеві коронки міцні, витримують інтенсивне навантаження, не утворюють тріщин, не провокують стирання сусідніх зубів, можуть служити понад 20 років. Очевидний недолік – їх одразу помітно. Наразі вони використовуються вкрай рідко та тільки на жувальних зубах. До того ж метал в роті може провокувати алергію, захворювання шлунку та потемніння ясен.

2

·       Керамічні

Мають повністю природний вигляд, починаючи зі структури поверхні, закінчуючи невеликою прозорістю, яка притаманна зубам. Найчастіше їх встановлюють в зону посмішки, де естетика грає першочергову роль. Вони не жовтіють, не стираються. На жаль порівняно з металом керамічні коронки не підходять для постійного жувального навантаження, тому їх не використовують для заміщення молярів. Строк експлуатації – 10-15 років.

3

·       Металокерамічні

Вдалий компроміс між попередніми моделями. Металокераміка поєднує міцність металу та естетику кераміки. Основу складає металевий каркас, на який пошарово наноситься керамічний сплав. Загалом металокерамічні коронки можна встановлювати на передні та бічні зуби за функціональністю. Проте з часом лікарі та пацієнти помітили, що металева конструкція може просвічуватися на передніх зубах, наприклад, під прямим сонячним світлом. І хоча це не різко впадає в очі, за естетикою металокераміка програє суцільній кераміці. На молярах вони виконують функцію бездоганно, служать 10-12 років.

1

·       З діоксид цирконію

Найпрогресивніші коронки – надійні, біосумісні, міцні, легкі, функціональні. Для їх виготовлення використовується інноваційна технологія CAD/CAM. Моделювання та виробництво контролюється комп’ютером, що виключає людський фактор. Діоксид цирконієві коронки виглядають найбільш природно серед інших. Зроблені точно за замірами, вони не натирають і носяться 15-20 років. Конструкції мають мінімальну товщину, тому немає потреби депульпувати зуб, що дозволяє зберегти його надовго. Матеріал не окислюється, не спричиняє пігментацію ясен.

4

·       Пластмасові (пластикові) та металопластмасові

Бюджетні коронки, що зазвичай використовуються на проміжному етапі протезування з негайним навантаженням. З точки зору естетики можуть створити конкуренцію хіба що металевим конструкціям. Повністю пластикові моделі крихкі, тому якщо пацієнту потрібно буде ходити з ними довший час, краще обрати пластмасу на металевому каркасі. Їх строк служби обмежений: від 2 тижнів до року. Точно підібрати колір до емалі малоймовірно через обмежену палітру. Також пластик не має властивої зубам прозорості. Хоча розглядати ці конструкції для постійного носіння не варто, вони незамінні під час імплантації чи тривалого лікування.

5

Як обрати коронку?

Рішення про вибір коронки не приймається самотужки. Необхідно враховувати рекомендації стоматолога. Лікар оцінює стан зубних та ясенних тканин, якість матеріалу конструкції, місце встановлення та спосіб фіксації. Виходячи з цих даних та професійного досвіду, фахівець порекомендує декілька видів на вибір.

Пацієнту варто звернути увагу на наступні аспекти:

  • естетика;
  • функціональність;
  • ціна;
  • термін служби.

Висновки

Коронки відрізняються за матеріалом і технологією виготовлення, від чого залежить ціна, довговічність, естетичні якості. Для вибору конкретної моделі варто враховувати сукупність факторів: розміщення в зубному ряду, клінічні покази, бюджет, очікуваний вигляд, час носіння тощо. Найкращий варіант на теперішньому етапі розвитку ортопедичної стоматології – коронки з кераміки (кераміка E-max, металокераміка, діоксид цирконію).

У Вас виникли питання? Залиште номер телефону!
Ми зателефонуємо Вам за декілька хвилин!


    Також читайтеВсі статті⋅⋅⋅
    Лікування карієсу – сучасні методи

    Лікування карієсу – сучасні методи

    Читати статтю
    Види професійної чистки зубів в стоматології

    Види професійної чистки зубів в стоматології

    Читати статтю
    Для чого потрібна комп’ютерна томографія зубів: специфіка, плюси та мінуси

    Для чого потрібна комп’ютерна томографія зубів: специфіка, плюси та мінуси

    Читати статтю
    Керамічні та композитні вініри: різниця, показання, строк служби

    Керамічні та композитні вініри: різниця, показання, строк служби

    Читати статтю
    Контакти⋅⋅⋅
    Київ, вул. Сімферопольська 19/1
    Позняки
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 332 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Позняках
    Київ, вул. Садова 136-а, буд.2
    Славутич
    Прокласти маршрут
    Пн. - Пт. 9:00 - 20:00
    Сб. 9:00 - 17:00
    Нд. Вихідний
    0 800 331 555 Детальніше про філію
    Стоматологія РЕФЕРТА на Славутичі
    Залишити відгук


      Запис на курс


        Дякую за звернення!

        Вашу заявку прийнято, зв'яжемося найближчим часом.

        Дякуємо за відгук!

        Ми робимо все, щоб перевершувати Ваші очікування :)

        Дякуємо, що обираєте Навчальний центр РЕФЕРТА!

        Адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом для обговорення деталей.

        Нагору