Запорукою надійної фіксації імплантів в кістковій тканині є здоров’я тканин пародонту, включно з відсутністю запальних і деструктивних процесів. Як бути пацієнтам, які бажають відновити цілісність зубного ряду незнімними протезами на імплантах, але мають хвороби пародонту? Які особливості такої імплантації та чи можлива вона взагалі? Відповіді на ці запитання ви отримаєте з цього матеріалу.
Якщо вас цікавить імплантація зубів Київ, звертайтеся до досвідчених фахівців. Стоматологічна клініка «Реферта» надає послуги незнімного протезування на імплантах з гарантією, отже, ви 100% отримаєте оновлену повноцінну усмішку.
Що таке пародонтоз?
Пародонтоз – деструктивне захворювання пародонту, в які входять ясна, надкісниця та кісткова тканина. Хвороба супроводжується зменшенням кістки, яке проявляється оголенням зубних коренів. Патогенез полягає в порушення кровообігу і живленні тканин, що призводить до атрофії. Через відсутність належної фіксації зуби розхитуються і ризикують випасти, якщо вчасно не розпочати лікування.
Пародонтит – запальний процес в яснах, який за статистикою зустрічається у 80% пацієнтів та вражає, переважно, декілька зубів. Основним симптомом є кровоточивість. На щастя, патологія підлягає успішному лікуванню, на відміну від пародонтозу, який є хронічним.
Не вилікуваний пародонтоз та пародонтит ускладнюють імплантацію наступними проявами:
- відсутність достатнього обсягу кісткової маси для кріплення штифта;
- утворення пародонтальних кишень, заповнених м’якими відкладеннями, призводить до запальних процесів;
- при гострій інфекції заборонені хірургічні втручання.
Чи можна проводити імплантацію при пародонтозі?
Сучасні методики дозволяють ставити імплантати при пародонтозі. Щоб уникнути відторгнення імплантату процедура проводиться у стані ремісії. Спочатку необхідно провести лікування пародонтоза Київ, повністю вилікувати карієс та провести гігієнічну чистку. Повністю позбутися пародонтозу неможливо, але призупинити деструкцію тканин за допомогою медичних препаратів та хірургічних маніпуляцій цілком реально. Чим раніше пацієнт звернеться на терапію пародонту, тим скоріше можна ставити імпланти.
Що краще при пародонтозі: протез чи імплант?
До появи імплантації хиткі через пародонтоз зуби фіксували знімним та умовно-знімним протезуванням за попереднього шинування. Цей спосіб все ще використовується, якщо пацієнт має прямі протипоказання до установки імплантів (наприклад, цукровий діабет). Однак наразі, якщо є можливість вибору, обирається імплантація. Знімне протезування перенавантажує опорні зуби, а кістка в місці втраченої одиниці продовжує атрофуватися. Імплантація після лікування пародонтозу дозволяє фізіологічно відновити втрачені зуби на все життя, а мостоподібне чи бюгельне протезування є лише тимчасовим рішенням.
Особливості установки імплантів пацієнтам з пародонтозом
Методи лікування відрізняється в залежності від стадії прогресування хвороби. На початковій фазі достатньо терапевтичних заходів у стоматології. Лікар збирає анамнез та складає індивідуальний план лікування. При пародонтозі середньої важкості штифти вживлюються в глибокі тканини кістки для більшої стабільності.
За тотальної адентії використовуються системи імплантації All-on-4 та All-on-6. Хоча 6 імплантів забезпечують більш рівномірний розподіл жувального навантаження на щелепу, деколи при пародонтозі навпаки доцільно ставити 4 одиниці під кутом. Важка фаза хвороби потребує попереднього нарощування кістки. При середньому ступені тактика ситуативна. В разі сильного розхитування зубів проводиться екстракція, далі нарощування кісткової маси, потім – імплантація.
Тісна співпраця двох профільних лікарів, серед яких імплантолог і пародонтолог Київ клініки «Реферта», забезпечить надійне та довговічне протезування на імплантах пацієнту з пародонтозом.