Деякі пацієнти вважають, що професійна гігієна зубів є необов’язковою. Набагато більший пласт населення розуміє цінність процедури, проте відкладає відвідування клініки через небажання чи пріоритетність власних справ. Розберімо тонкощі професійної чистки детальніше, адже культура догляду за ротовою порожниною сприяє зменшенню захворюваності.
«Навіщо мені професійна гігієна, якщо я регулярно чищу зуби?»
Дослідження показують, що при ретельному чищенні зубів зубною щіткою протягом 3-х хвилин, прибирається до 60% нальоту. Отже, кожного разу залишається досить велика частина нальоту, яка твердіє вже протягом тижня, і зняти грубі відкладення в домашніх умовах нереально. Візуально зуби можуть виглядати доглянуто, але варто пам’ятати, що пацієнт не може оглянути без дзеркального приладдя і половину щелепи.
Зоні посмішки людина приділяє більшу увагу, натомість проміжки між молярами очищуються не так завзято. Якщо додати до цих фактів те, що половина українців чистять зуби виключно вранці, і не завжди достатню кількість часу, стає зрозуміло, що без професійної гігієни не обійтись.
Що дає професійна гігієна зубів і кому вона потрібна?
Професійна чистка зубів – комплекс гігієнічних маніпуляцій, що проводиться в стоматологічному кріслі з використанням медичного обладнання та спеціальних засобів для чищення.
Окрім безпосередньо чистоти зубів професійна гігієна:
- запобігає запаленню ясен;
- мінімізує ризик розвитку карієсу;
- покращує колір емалі;
- освіжає подих;
- допомагає уникнути складного і дорогого лікування.
Процедура рекомендована для всіх пацієнтів 2 рази на рік. Однак в деяких випадках чистка зубів Київ потрібна частіше. А саме:
- під час вагітності задля уникнення запальних процесів через знижений імунітет;
- з брекетами, пластинками, фіксованими ортодонтичними апаратами;
- з імплантами, незнімним протезуванням;
- при пародонтозі (навіть в ремісії);
- при зміні молочних зубів постійними;
- за регулярного вживання кавових напоїв, куріння.
Як проходить чистка?
Процедура поділяється на 3 етапи:
- Видалення зубного каменю. Ультразвуковий скейлер виділяє коливання певної частоти. Під дією вібрацій твердий наліт відшаровується від емалі. Ультразвуком обробляються міжзубні проміжки, частини коронок біля ясен. Пародонтальні кишені очищуються вручну.
- Видалення м’якого нальоту. Зуби оброблюються з усіх сторін апаратом AirFlow, який під тиском подає порошок на основі соди, воду та повітря. Абразивні частинки видаляють м’які відкладення й залишки каменю.
- Полірування. За допомогою м’якого валика зуби поліруються до гладкої поверхні. Окрім естетичного аспекту полірування сприяє меншому накопиченню нальоту.
Після завершення гігієни може знадобитися фторування або ремінералізація емалі в залежності від стану зубів.
Чи реально зберегти зуби здоровими без професійної гігієни?
На жаль без професійної чистки підтримувати здоров’я ротової порожнини майже неможливо. Навіть зубною ниткою, йоржиками чи іригатором не вдасться на 100% видали наліт у важкодоступних місцях. Ситуацію погіршує порушення прикусу, вживання солодких напоїв, кави, чаю, шоколаду, вина, морозива. Додатковим плюсом є безкоштовний огляд перед чисткою, на якому можна діагностувати карієс на початковій стадії.
Професійна гігієна – чи виправдана ціна?
Якщо зуби не турбують, зовнішній вигляд влаштовує, пацієнт неохоче витрачає кошти на чистку. Однак гігієна в стоматології – запорука відсутності серйозних зубних хвороб, лікування яких обходиться в рази дорожче.
Щоб оцінити послугу з точки зору витрат, достатньо порівняти ціни. Вартість гігієни обох щелеп приблизно дорівнює лікуванню легкого карієсу одного зуба з анестезією. Якщо ігнорувати професійну чистку довго, карієс навряд чи буде одиничним. При сильних каріозних ушкодженнях знадобиться реставрація анатомічної будови зубів. Встановлення однієї коронки ціна Київ обійдеться в 5-7 раз дорожче комплексної чистки. Отже, чистка для профілактики дозволяє суттєво зекономити на лікуванні в майбутньому.