Знеболення для осіб з алергією
Стикнувшись хоч раз з алергічною реакцією на медикаменти, пацієнт обережно ставиться до будь-яких лікарських маніпуляцій. В арсеналі стоматології РЕФЕРТА є опрацьовані механізми допомоги алергікам. Досвідчені лікарі оберуть персоналізовану, безпечну тактику лікування без болю і страху.
Види алергії
В стоматології зустрічається більше проявів імунних реакції, ніж алергія на ін’єкційну анестезію. Хороша новина: фахівці РЕФЕРТА знають, які діяти в кожному випадку. У більшості ситуацій реально обрати альтернативний спосіб знеболення. Для початку треба встановити тип алергії.
Види алергічних реакцій під час стоматологічних процедур:
- Контактна алергія. Свербіж, висип, припухлість від латексу, пломбувального матеріалу, протезних конструкцій. Контакт припиняється – симптоми зникають.
- Істинна алергія. Підвищення імуноглобуліну Е при повторній взаємодії з алергеном. Реакція може виникнути після 2-3-го використання анестетика.
- Псевдоалергія (гіперчутливість). Має ідентичні істинній алергії клінічні прояви, викликає викид гістаміну, але без вироблення антитіл. Зустрічається у 70% випадків.
Гостра реакція безпосередньо на анестезію також має різне походження:
- Алергія. Продукування IgE як імунна відповідь на алерген.
- Інтоксикація. Накопичення препарату або певного його компонента в організмі.
- Психогенез. Втрата свідомості після ін’єкції може свідчити про підвищену тривожність, психосоматику.
Як дізнатися тип алергії, щоб безпечно лікувати зуби?
Пацієнт, що мав алергічну реакцію будь-якої етіології, має спостерігатися в алерголога. Лікар ставить діагноз, в якому зазначена специфіка алергії. Принесіть медичну картку на консультацію зі стоматологом.
Перш за все потрібно виключити ідентичні за проявом хворобливі реакції.
Як виявити алергію на анестезію?
Якщо пацієнт не звертався до алерголога, не має офіційного діагнозу, або вірогідність алергії під питанням, стратегія дій наступна:
- Консультація. На першій зустрічі стоматолог оцінює стан пацієнта. Треба відкрито розповісти про минулі випадки алергічних реакцій, сенсибілізацію на пилок, спори, барвники, хронічні хвороби тощо.
- Направлення на алергопроби. Сучасні протоколи забороняють проводити будь-які алергологічні тести в стоматології. В РЕФЕРТА пацієнту видається направлення в незалежну лабораторію.
- Планування процедури. За результатами досліджень обирається підхід до лікування.
Які аналізи здати?
Направлення на дослідження включає проби на 3 основні речовини анестетиків: Артикаїн, Лідокаїн, Мепівакаїн. Їх можна зробити окремо або одразу комплексом.
Здача алергологічних проб обов’язкова для пацієнтів, які мають в анамнезі:
- бронхіальну астму;
- алергію на будь-які медикаменти;
- харчову алергію;
- набряк Квінке;
- поліноз;
- атопічний дерматит;
- хронічний риніт.
Тактика лікування зубів алергікам
При підтвердженій алергії на анестезію можливі наступні варіанти:
- Альтернативний анестетик. У більшості знаходять непереносимість конкретного препарату. В такому випадку обирається безпечний аналог.
- Медикаментозний сон. При виявленні алергії до всіх анестетиків, варто обговорити з анестезіологом можливість проведення процедури уві сні. Седативна речовина пригнічує ЦНС, викликаючи розслаблення. Вона має інший механізм впливу на організм, тому може стати безпечною альтернативою.
- Лікування без знеболення. Малоінвазивні процедури, до прикладу чистка зубного каменю можуть здійснюватися без місцевого знеболення. Стоматолог діє максимально обережно, акуратно, без поспіху. На подібні делікатні маніпуляції виділяється більше часу за попереднім записом.
Що робити, якщо всі методи знеболення протипоказані?
При потребі складного хірургічного втручання, яке неможливо провести без знеболювального, а всі анестетики та седація під забороною, єдиним рішенням є стаціонарне лікування в медичних закладах з реанімацією.
Симптоми алергії на анестезію
Алергія може з’явитися раптово, тому треба стежити за самопочуттям. Пацієнт повинен обов’язково повідомити навіть про найменші підозрілі прояви.
Характерні симптоми алергічної реакції:
- кропив’янка;
- свербіж;
- набряк язика, лімфатичних вузлів;
- кашель;
- утруднене дихання;
- прискорення пульсу;
- підвищення тиску;
- інтенсивне потовиділення.
Хочете дізнатися більше?
Запишіться на первинну безкоштовну консультацію через форму зворотного зв’язку чи за номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: здорова усмішка – це просто і безпечно!