Лікування під місцевою анестезією
Страх болю – одна з найпоширеніших причин, чому пацієнти уникають візитів до стоматолога за будь-яку ціну. Однак сьогодні цей страх є абсолютно безпідставним, адже в арсеналі лікарів використовуються усі сучасні методи знеболення, які роблять процес лікування максимально комфортним. У мережі стоматологій РЕФЕРТА комфорт пацієнтів під час лікування є пріоритетом для лікарів. Наша місія довести, що турбота про здоров’я усмішки може та має бути комфортною.
Види місцевого знеболення у стоматології
Регіонарна або місцева анестезія передбачає повне оніміння в місці застосування і є найпоширенішим видом анестезії, що використовується в стоматології. Вона також має різні форми:
Аплікаційна анестезія
Має форму крему, гелю або спрею, наноситься на слизові оболонки у місці втручання за кілька хвилин до запланованого лікування. Серед іншого, ця анестезія використовується для видалення зубного каменю або навіть перед введенням анестезії, щоб полегшити біль від введення голки в ясна пацієнта.
Інфільтраційна анестезія
Інфільтраційна анестезія передбачає введення знеболюючого препарату в область виходу відповідної нервової гілки. Тому пацієнт тимчасово відчуває не тільки дискомфорт, але й холод, тепло і дотики. Тривалість анестезії варіюється – зазвичай не довше чотирьох годин.
Інтенсивна регіонарна анестезія
Інтенсивна анестезія – найпоширеніший вид місцевої анестезії, що використовується в стоматології. Під час процедури пацієнт перебуває у свідомості, але не відчуває болю. Анестезія полягає у введенні знеболюючого засобу під слизову оболонку рота, біля кореня зуба, який підлягає лікуванню. Таким чином, нерви, що знаходяться в дентині, блокуються, і пацієнт не відчуває болю.
Для яких типів процедур використовується анестезія
При лікуванні карієсу ми зазвичай обираємо інфільтраційну анестезію. Стоматолог вводить анестетик через окістя, якомога ближче до верхівки зуба, який підлягає знеболенню. Через кілька хвилин пацієнт втрачає чутливість в яснах, а часто також в язиці та щоках.
Регіонарну анестезію ми найчастіше застосовуємо під час ендодонтичного лікування або хірургічних втручань на щелепі (переважно молярах і премолярах). Мета полягає в тому, щоб ввести анестетик за допомогою шприца близько до нервового стовбура і покрити анестезією більшу ділянку лікування. Це дуже ефективний метод, і ефект може тривати протягом багатьох годин після операції.
Протипоказання до анестезії
Вибір методу знеболення – це одне, але ви також повинні знати, що, ймовірно, існують протипоказання до отримання анестезії. Тому перед тим, як пройти лікування, пацієнт має повідомити стоматолога про ліки та речовини, на які той має алергію. Це дуже важливо, адже при непереносності певних препаратів, що використовуються для анестезії, можуть виникнути серйозні ускладнення під час процедури. Також необхідно повідомити лікарю про наявні захворювання чи постійне вживання певних ліків – це допоможе спеціалісту обрати безпечні анестетики чи рекомендувати лікування у медикаментозному сні. Також варто повідомити спеціалісту про вагітність: у деяких випадках лікар може рекомендувати відкласти лікування на ІІ-ІІІ триместри.
На завершення
Запишіться на комфортне лікування зубів у РЕФЕРТА через форму запису або за прямими номерами:
Філія на Славутичі: 0 800 331 555
Філія на Позняках: 0 800 332 555
РЕФЕРТА: комфортна стоматологія для всієї родини!