В різних джерелах вказуються відмінні терміни імплантації, тож розгляньмо детальніше, скільки насправді часу і чому знадобиться на повноцінне оновлення усмішки.
Підготовчий етап до імплантації
Перед імплантацією лікар проводить ретельну діагностику, яка включає рентгенівські знімки, КТ, збір анамнезу. Підготовка триває від кількох днів до тижнів.
Окрім діагностики, пацієнту можуть знадобитися такі підготовчі процедури:
- Лікування карієсу та ясен. Для безпеки операції потрібно усунути запальні процеси. Це може зайняти одне відвідування чи кілька тижнів, враховуючи початкову клінічну картину.
- Видалення зуба. Зуби, які не підлягають лікуванню, видаляються. У разі класичної імплантації після видалення необхідно зачекати регенерації кістки декілька місяців. При одномоментній імплантації штифт ставлять одразу в лунку. Стоматолог оцінює вплив розташування зубів на прикус загалом. У деяких випадках видалення зуба мудрості ціна стає частиною комплексного лікування перед імплантацією.
- Корекція прикусу. У складних рідкісних випадках потрібна ортодонтична корекція, що затягує процес. Оскільки протези тверді та здатні сточувати природні зуби при неправильному розташуванні, потрібно створити передумови для фізіологічного розміщення.
Одномоментна імплантація – найшвидший варіант
Одноетапна імплантація передбачає екстракцію зуба та установку імпланту за 1 візит. Проте для цього потрібна достатня кількість кісткової тканини та відсутність запалень. Встановити імплант зразу в лунку видаленого зуба можна лише за приблизного збігу розмірів, а це зустрічається нечасто.
Тривалість процедури:
- На кріплення одного імпланту треба 30–60 хвилин.
- Загоєння м’яких тканин триває близько 2 тижнів. Повна інтеграція імпланту в щелепу потребує від 2 до 6 місяців.
- В кінці закріплюється постійна коронка.
Двоетапна імплантація – довше, але надійніше
Класична імплантація зубів Київ складається з двох етапів: установки імплантату та фіксації коронки. Метод передбачає протезування після повного загоєння ясен і кістки. Приблизно за тиждень до кріплення протеза встановлюється формувач ясен.
Тривалість етапів:
- Встановлення імпланту. Займає до години.
- Остеоінтеграція. Імплант «вростає» в кісткову тканину за 2-6 місяців. На строк впливає стан кістки, місце, загальне здоров’я.
- Монтаж абатменту та коронки. Посадка коронки на опору займе хвилин 40, хоча потрібно враховувати попереднє моделювання та примірку. В цілому, отримати кінцевий результат можна за 1-2 тижні, якщо діяти без поспіху.
Імплантація All-on-4 та All-on-6
Методики All-on-4, All-on-6 дозволяють встановити конструкцію, яка підтримує всю зубну дугу, на 4 або 6 імплантах. Обрану кількість імплантатів встановлюють за день. Тимчасові коронки можна ставити в день процедури чи протягом 1-3 днів після, однак остаточне навантаження постійними виробами проводять через 3–5 місяців.
Кісткова пластика
Втрачений об’єм при резорбції кістки відновлюється операційним шляхом. Імплантацію відкладають до повного відновлення.
Нарощення впливає на загальний строк імплантації:
- Синус-ліфтинг. Підняття гайморової пазухи та заповнення її кістковим матеріалом займає 1–2 години. Загоєння триває 3-6 місяців.
- Остеотомія. Регенерація займає 3-9 місяців залежно від обсягу втручання.
Післяопераційне відновлення
Ясна цілковито загоюються за декілька тижнів. Пацієнт повинен дотримуватися рекомендацій лікаря, щоб уникнути ускладнень. Остаточне відновлення функціональності зубів відбувається після встановлення постійних коронок.
Зверніть увагу!
Хоча імплантація дійсно не є швидким процесом, це не означає, що пацієнт змушений постійно ходити до стоматолога. Самі процедури, які передбачають перебування в стоматологічному кріслі, займають в середньому 1-2 години. Імплантолог призначає контрольні огляди, щоб відстежувати процес регенерації (достатньо 15-30 хвилин). Основні витрати часу пов’язані з інтеграцією імплантату в кістку, втім протягом цього часу пацієнт веде звичний образ життя.
З вище переліченого стає зрозуміло, чому не варто відкладати імплантацію. Набагато ефективніше приступити раніше, поки кістка в гарному стані.