Відвідування стоматології для багатьох людей пов’язане зі стресом. Дехто мав досвід з застарілими методами лікування чи пройшов через болючі процедури. Стоматологічна галузь розвивається зі швидкістю світла. Забезпечити пацієнту безболісність маніпуляцій та психологічний комфорт є одним з пріоритетів.
Видалення зубів донині викликає страх, тому сучасні клініки пропонують провести його з седацією. Через поверхневі знання у галузі медицини виникають міфи та упередження. Розглянемо особливості екстракції зубів під седацією, коли її варто проводити та наскільки це безпечно.
Що таке седація і чим вона відрізняється від наркозу?
Седація в стоматології – процедура введення пацієнта в глибокий або поверхневий природний сон на час складних операцій. Для цього використовуються безпечні препарати. Пацієнт плавно поринає в сон і так же легко просинається без відчуття важкості. Методика знижує психологічну напругу та позбавляє страху. Лікар отримує можливість виконати роботу якісно та зосереджено без зайвих відволікань.
Люди нерідко плутають поняття наркозу та седації. Обидві методики передбачають лікування уві сні. Принципова відмінність наркозу в тому, що пацієнт знаходиться на штучній вентиляції легень. В цей час його життя повністю залежить від лікаря-анестезіолога. Наркоз має низку негативних ефектів на організм через сильнодіючі медикаменти.
При видаленні зубів під седацією:
- Пацієнт дихає самостійно.
- Седативний препарат розслабляє м’язи, знижує реактивність, викликає сонливість, зменшує тривогу і страх.
- Після пробудження відсутня важкість. Навпаки, відчувається бадьорість та енергія, як після гарного відпочинку.
- Побічні ефекти для здоров’я відсутні.
Як проходить видалення зубів із седацією?
Під час медикаментозного сну видалення зубів проходить невідчутно фізично та емоційно. Седативний препарат вводиться внутрішньовенно або шляхом інгаляції. Пацієнт поринає в сон під наглядом лікаря-анестезіолога, який відстежує його стан від початку до кінця лікування. Стоматолог-хірург виконує необхідні процедури. Вже через пів години після просинання можна їхати додому, включно власним авто.
Показання до седації
Екстракцію зубів уві сні призначають в наступних випадках:
- необхідно видалити декілька зубів одразу;
- в разі складних операцій (видалення зубів мудрості з викривленими коренями, ретинованих молярів, одиниць з кістами та гранульомами тощо);
- при наявності протипоказань до місцевої анестезії (астма, патології серця, алергія на адреналін);
- дентофобія;
- сильний блювотний рефлекс;
- для формування позитивного досвіду стоматологічного лікування у дітей.
Обрати екстракцію зуба під седативними препаратами можливо за власним бажанням навіть при відсутності прямих показань. Проведення маніпуляцій уві сні позбавляє больових відчуттів та не залишає в пам’яті неприємних спогадів. Позитивне ставлення до дантистів вкрай важливе для здоров’я, адже люди часто відкладають візит в клініку саме через психологічний дискомфорт.
В яких випадках треба видаляти зуб?
Лікарі стоматології «РЕФЕРТА» зроблять все можливе для порятунку зуба. Завдяки сучасним підходам в лікуванні та прогресивному обладнанню нам вдається відновити навіть дуже пошкоджені зуби. Однак інколи екстракції не уникнути.
Показання до видалення зубів:
- травма;
- руйнування коренів;
- запущені запальні процеси, які не піддаються лікуванню;
- атипове розташування.
Рішення про видалення зуба приймає лікар на основі попередніх інструментальних і апаратних досліджень. Остаточний вибір способу знеболення лишається за пацієнтом.
Протипоказання до седації
Попри безпечність та популярність послуги, стоматологічна седація має ряд протипоказань:
- гіпертонічний криз;
- вік до 3 років;
- бронхіальна астма та інші респіраторні захворювання, що утруднюють дихання;
- вагітність;
- підвищений внутрішньочерепний тиск;
- епілепсія;
- індивідуальна непереносимість компонентів седативних ліків.
Наскільки безпечно видаляти зуби під седацією?
Численні відгуки про видалення зубів під седацією підтверджують позитивні враження пацієнтів. Для того, щоб убезпечитися від небажаних наслідків, на первинному огляді робиться детальне апаратне дослідження та збирається анамнез. В деяких випадках може знадобитися консультація суміжних фахівців, якщо людина страждає на хронічні захворювання чи приймає специфічні ліки.
Видалення зубів із седацією є безпечною процедурою. На випадок непередбачуваних ситуацій є підготовлений план екстрених дій та необхідне обладнання. Відсутність проблем при лікуванні залежить від якісної взаємодії лікаря з пацієнтом. Досвідчений фахівець не допускає помилок та бере до уваги всі нюанси, які можуть нашкодити організму. Пацієнт, зі своєї сторони, має надати чесну інформацію про стан здоров’я для повноти анамнезу.
Висновки
Стоматологічна седація позбавляє стресу та не шкодить організму. Методика різниться від наркозу принципом дії, не має високих ризиків та побічних ефектів. Не варто боятися седації та терпіти дискомфорт при видаленні зубів. За відсутності протипоказань можна сміливо користуватися методикою без негативних наслідків.