Ретиновані зуби не можуть повністю прорізатися через нестачу місця, неправильний напрямок росту або інші перешкоди. Розгляньмо, коли рекомендована екстракція, як відбувається процедура і на що чекати по її завершенню.
Що таке ретиновані зуби?
Ретиновані зуби залишаються частково або повністю прихованими під яснами. Вони можуть зростати в неправильному напрямку, упиратися в сусідні екземпляри, зовсім не прорізатися. Часто люди не помічають їх, допоки не виникає дискомфорт.
За способом розташування вони поділяються на горизонтальні, вертикальні, нахилені. За ступенем прорізування ретенція буває:
- Повна. Зубні зачатки приховані під ясенними тканинами.
- Часткова. Коронкова частина візуалізується не повністю.
Вісімки частіше всього стають ретинованими, можуть бути частково/повністю приховані в яснах або в кістці, що спричиняє труднощі при їх прорізуванні.
Чому важливо видалити ретиновані зуби?
Ретенція може спричинити низку проблем:
- Запалення. Частково прорізані зуби стають місцем скупчення бактерій, які викликають запалення ясен (перикороніт).
- Руйнування сусідніх зубів. Неправильне розташування створює тиск на здорові зуби, провокує їх пошкодження, зміщення.
- Кісти, пухлини. Ретенція іноді стає причиною новоутворень у кістковій тканині щелепи.
- Зубний біль, утруднене жування. В запущених випадках симптоматика стає хронічною. Деколи такі зуби ростуть в сторону щоки, натираючи слизову.
- Ускладнення ортодонтичного лікування. Відсутність місця може порушити переміщення зубів під час корекції прикусу.
Коли необхідне видалення?
Лікар-стоматолог або щелепно-лицевий хірург порекомендує видалення у наступних випадках:
- зуб болить, спричиняє дискомфорт;
- наявна інфекція, запалення;
- є ризик пошкодження розташованих поруч зубів;
- виявлена кіста, новоутворення;
- потрібен простір для ортодонтичного, ортопедичного лікування.
Ретенція не є прямим показанням до екстракції. Якщо зуб не викликає неприємних відчуттів і знаходиться в стабільному стані, лікар порадить спостереження. Важливо регулярно проходити огляд у стоматолога для контролю стану таких зубів.
Як проходить видалення?
Операція здійснюється в декілька етапів:
- Консультація та діагностика. Лікар оглядає ротову порожнину, призначає обстеження. Рентген, КТ щелепи дозволяють оцінити стан, положення, близькість до нервів і кровоносних судин.
- Підготовка. Перед видаленням обговорюється метод анестезії, виявляються можливі протипоказання. У складних випадках, а також при дентофобії використовується седація.
- Видалення. Виконується розтин ясен. Якщо специфіка положення чи будови не дозволяє вирвати зуб, його розрізають та дістають частинами. На завершення рана очищується від залишків тканин.
- Накладання швів. Якщо краї рани нерівні, для фіксації використовуються саморозсмоктувальні шви.
Що очікувати після операції?
В залежності від клінічного випадку варіюється ступінь складності хірургічного втручання. Будь-яке видалення є травмою для організму, тому знадобиться час на відновлення. Біль і набряк декілька днів після процедури є нормальним явищем. Для купірування симптомів стоматолог призначить знеболювальні препарати. Деякий час доведеться уникати твердих, гарячих, гострих продуктів. Гігієну слід проводити обережно, оминаючи ранку.
У рідкісних випадках можливі ускладнення: інфекція, тривале загоєння. Зазвичай проблеми пов’язані з ослабленим імунітетом пацієнта, порушенням післяопераційних настанов. Посилення болю, кровотеча, стрімке підвищення температури потребує негайного візиту до лікаря.
Як уникнути ускладнень?
Декілька простих порад:
- Дотримуйтесь рекомендацій лікаря.
- Уникайте фізичних навантажень перші кілька днів.
- Не торкайтеся рани язиком чи руками.
- Не куріть, оскільки це уповільнює загоєння.
Висновки
Ретенція – прихована проблема, яка може довго не турбувати, але з часом призвести до стоматологічних хвороб. Вчасне звернення до стоматолога, апаратна діагностика, необхідне лікування допоможе уникнути ускладнень.
Видалення ретинованих зубів в «Реферта» проводить стоматолог-хірург з досвідом та необхідною кваліфікацією. Якщо ви шукаєте надійного спеціаліста в Києві, запрошуємо на безкоштовну первинну консультацію.